Tatry. TPN zamyka jeden z najpopularniejszych szlaków

4

Tatrzański Park Narodowy poinformował o zamknięciu popularnych szlaków. Z uwagi na remonty ograniczenie w ruchu turystycznym od sierpnia zacznie obowiązywać m.in. na szlaku turystycznym na odcinku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz.

Tatry. TPN zamyka jeden z najpopularniejszych szlaków
Tatry. (o2)

Jak poinformował Tatrzański Park Narodowy od 1 sierpnia (poniedziałek ) zostaje otwarty szlak ze Szpiglasowej Przełęczy na Szpiglasowy Wierch. Z kolei ze względu na kontynuacje remontu szlaku wprowadza się ograniczenie w ruchu turystycznym polegające na zamknięciu od 1 sierpnia 2022 r. do odwołania, żółto znakowanego szlaku turystycznego na odcinku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz (w obu kierunkach).

Od 1 sierpnia do odwołania, zastanie zamknięty fragment Orlej Perci na odcinku: Skrajny Granat - Przełęcz Krzyżne. Powodem zamknięcia jest wymiana sztucznych ułatwień. Po zakończeniu prac na tym odcinku zostanie zamknięty żółto znakowany szlak na odcinku: Czarny Staw Gąsienicowy - Skrajny Granat - informuje TPN.

Szlak na odcinku Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch zostaje zamknięty od 21 lipca do odwołania, ze względu na remont. Przejście przez samą Szpiglasową Przełęcz jest możliwe. Po zakończeniu prac na tym odcinku, nastąpi zamknięcie szlaku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz.

Ponadto do odwołania zamknięta jest Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. Remont tam ma zakończyć się w 2023 r.

W niedzielę 31 lipca pracownicy TPN przypomnieli też o utrudnieniach w górach z uwagi na pogodę. "W Tatrach warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Intensywny opad deszczu spowodowały, że szlaki są mokre i śliskie. Na odcinkach leśnych błotniste miejscami występują kałuże. Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń" - czytamy w komunikacie.

Turysto pamiętaj o swoim bezpieczeństwie zaplanuj wycieczkę tak, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo - apeluje TPN.
Zobacz także: Nowoczesny dom z bali z widokiem na Tatry. Koszty utrzymania zaskakują
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić