o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. WHO ostrzega rządy państw

48
Podziel się

Maria Van Kerkhove zwróciła się do polityków krajów dotkniętych pandemią COVID-19. Kierownik techniczna Światowej Organizacji Zdrowia wyraziła obawę, że spadająca liczba zachorowań może uśpić czujność władz. Ostrzegła przed konsekwencjami takiego zachowania.

Koronawirus. WHO ostrzega rządy państw
Maria Van Kerkhove, kierownik techniczna Światowej Organizacji Zdrowia (Getty Images, Bloomberg , Contributor)
bEJILlqt

Maria Van Kerkhove podzieliła się swoimi spostrzeżeniami w trakcie wirtualnej konferencji w Genewie. Ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia zaapelowała do rządów państw dotkniętych pandemią COVID-19, aby nie wycofywali się z obostrzeń, gdy tylko liczba zachorowań zacznie spadać.

Koronawirus a spadająca liczba zarażeń. Ostrzeżenie WHO

Dyrektor techniczna WHO ostrzegła, że lekceważenie pandemii doprowadzi wyłącznie do ponownego wzrostu liczby przypadków. Wywołuje to błędne koło, w którym władze wprowadzają obostrzenia, zachorowania spadają, ograniczenia są cofane i cała sytuacja się powtarza.

bEJILlqv
To, do czego nie chcemy doprowadzić, to sytuacja, w której przechodzimy od blokady do opanowania [koronawirusa – przyp. red.] i kolejnej blokady – wyjaśniła Maria Van Kerkhove (Reuters).
Zobacz także: Zobacz też: Rok pandemii. Tak świat zmienił się w ciągu 12 miesięcy
bEJILlqB

Maria Van Kerkhove wskazała, że rządy powinny dążyć do utrzymania niskiego poziomu zarażeń. Wyjaśniła, że tylko w ten sposób jest możliwe zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i utrzymanie go pod kontrolą.

Utrzymanie niskiej transmisji leży w naszej mocy. Dziesiątki krajów pokazały nam, że można go opanować i utrzymać pod kontrolą – podkreśliła Maria Van Kerkhove (Reuters).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJILlqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Bolo
11 miesięcy temu
A ja proponuję iść do kościoła i pomodlić się za nas wszystkich. Księdzæ w ofierze dać lekarzy i wszystkich dosłownie polityków. Żeby sobie użyli w troskach za nasze grzechy.
Adam
11 miesięcy temu
Od kiedy świat wierzy komunistą
Polak
11 miesięcy temu
Najlepsze w tym jak mówią że duża liczba osób przeszła chorobę bezobjawowo. Pytam jak można bez objawowo coś przejść. To tak jak by dostać sraczki i przejść ja bez objawowo. Parodia
bEJILlqX
Inga
11 miesięcy temu
Ma rację nie można zaniedbać kwestii choroby i nadal trzeba uważam, ja wciąż regularnie mierzę temperaturę, żeby mnie nic nie zaskoczyło - fajny termometr na podczerwień kupiłam na stronie diagnosis.
No
11 miesięcy temu
Who chodzi cały czas o pełna kontrolę nad ludźmi. Ciągle wtrącaj swoje uwagi. Uwaga
edzan
11 miesięcy temu
Do szpitala ludzie zgłaszają się z innymi objawami - dolegliwosciami a wychodzą prosto do prosektorium a rodzina dostanie urne z zawartością w postaci prochów, ponieważ boją się że rodzina zarzadalaby sekcji zwłok na co dana osoba zmarła. Tak naprawdę chorzy trafiają na testy których ich organizmy nie wytrzymują tych szczepionek,leków jakie im się podaje,pozniej podłącza się ich do chińskich respuratorów które zamiast tlenu porostu ich dobijają. Taką jest prawda za każdego jednego pacjenta szpitale dostają potężne pieniądze od WHO
Bartek
11 miesięcy temu
Na przełomie 1969 1970 była na świecie grypa Hong kong w Polsce zmarło na nią 25 tys ludzi a zachowało 2,5 mln, nikt paniki nie robił takiej jak teraz. Panie Simon, Grzeskowski czemu o tym nie mówicie tyko wmawiajac że grypa to nic i są na nią leki. Nie gadajcie nie bzdur,na wirusa nie ma leków tak jak na raka.
Pol.
11 miesięcy temu
Nachalność fałszywych komunikatów jest nie do zniesienia. Pamiętacie hasło ze stanu wojennego;,,Falska łże". Teraz jest to samo. Nie SŁUCHAĆ TV, włączyć myślenie.
Waldi
11 miesięcy temu
Dziś nie można nikomu wierzyć A tym bardziej organizacji ,która wykonuje polecenia Billa Gates'a i innych ,którzy czerpią z tego korzyści. Pandemia będzie tak długo aż pewne osoby nienapełnią swoich kont bankowych i zera nie będą się mieściły w komputerowych okienkach. Pazerność jest wskaźnikiem zachorowań, a nie faktyczne choroby.
Adam
11 miesięcy temu
Coś mi się wydaje,że kolejne polecenia, a wręcz rozkazy z WHO przyjdą o przymusowych szczepieniach.
Gul
11 miesięcy temu
Teraz co druga osoba jest zarażona. W DPS gdzie mieszkam tylko zachorowało 3/4 opiekunek, 3/4 pokojowych i 15 mieszkańcow , niema kto pracować. Codziennie pracownicy na wejście mają robione testy, w środe wszyscy bedą testowani i od wynikow zależy czy bedziemy mogli wyjść na korytaż, bo jesteśmy zamknieci w pokojach.
Dorot
11 miesięcy temu
Koronka czyli grypa pospolita - to choroba na ręk€ wszystkim rządzącym. Dlaczego w tym roku grypa jest taka groźna? Bo społeczeństwa są coraz bardziej osłabione, nie tylki przez zatrute żarcie, ale wła$nie przez szczepionki! Bo szczepimy na wszystko.Czy potrzeba. Czy nie potrzeba. I gówno prawda, że chorujemy przez CO2. Jeśli skutecznie ofraniczy się co2 to roślinność umrze! Nauka przyrody się kłania. Dlaczego do akwariów dostarcza się co2? A no, żeby rośliny nie zdechły. A jeśli drzewa nie będą produkiwały tlenu, to my też wyzdychamy. A z czego produkują tlen? A no z co2, które unua nakazuje ludziom Ograniczać.
Chjnx
11 miesięcy temu
Niech każdy co lekcjowarzy obostrzenia popracuje sobie w szpitalu z tymi ludzmi skoro jesteś tak super zdrowy !!!
bEJILlqP
Eliza
11 miesięcy temu
Ale grypy nie ma w tym roku. Kazdy katar to korona!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić