Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Tęczowe flagi na ambasadach w Warszawie. W Radiu Maryja nie wytrzymali

31
Podziel się:

We wtorek w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii niektóre ambasady w Warszawie wywiesiły tęczowe flagi. Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski na antenie Radia Maryja stanowczo skrytykował ten pomysł - Utożsamianie się z transfobią czy bifobią jest zachowaniem żenującym i niegodne dyplomatów, którzy powinni rozładowywać napięcia społeczne - ocenił.

Tęczowe flagi na ambasadach w Warszawie. W Radiu Maryja nie wytrzymali
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii (Twitter, Parlament Europejski w Polsce)

Dr Artur Dąbrowski był gościem w czwartkowej audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja. Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej stanowczo podkreślił, że nie pochwala pomysłu wywieszania tęczowych flag przed ambasadami.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że do Polski przyjeżdża ambasador danego kraju i wywieszany jest symbol lewicowej ideologii – który promuje "wartości" będące w opozycji do wartości, na jakich ukonstytuowana jest Polska – to dane kraje pokazują, z jakim rodzajem ideologii się identyfikują. Pozbawili więc nas bezstronności. Chciałbym, aby uczcili tak rocznicę odzyskania niepodległości Polski czy święto Chrztu Polski. Utożsamianie się z transfobią czy bifobią jest zachowaniem żenującym i niegodnym dyplomatów, którzy powinni rozładowywać napięcia społeczne – zaznaczył Dąbrowski.

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej zauważył, że ambasadorowie unikają marszów dla życia i rodziny. Wskazał również, że "środowiska LGBT nazywają wydarzenia promujące życie od poczęcia ideologią lub tzw. światopoglądem chrześcijańskim".

Serdecznie zapraszam na marsze życia i rodziny. Wyślemy zaproszenia i zobaczymy. (…) Przyjdźcie i bądźcie razem z nami. Wtedy będziemy mogli powiedzieć, że poszukujecie pełnego obrazu rzeczywistości w Polsce, a nie poddajecie nas dyktaturze relatywizmu, sugerując, że macie jedyną słuszną narrację, że tylko osoby LGBT mają swoje prawa – zwrócił się do ambasadorów dr Dąbrowski na antenie Radia Maryja.

Gość toruńskiego radia stwierdził, że "jeżeli dyplomaci nie skorzystają z zaproszenia, to wykluczą się z – jak to mówią – przestrzeni tolerancji dzieci, w imieniu, których będziemy szli przez wiele miast".

Chodzi o osoby najbardziej bezbronne i wykluczone, które chciałyby widzieć światło dzienne, poznać swoich rodziców. Ambasador musiał widzieć, jakie flagi pojawiały się na czarnych marszach czy jakie wieszano na świętych symbolach naszej wiary; widział, kto dewastował kościoły. Utożsamiając się z takim systemem ten człowiek pokazuje, że wyklucza katolików w Polsce. Jest jednak szansa równowagi, mimo różnicy zdań. Zapraszamy na spotkanie i rozmowę – powiedział prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Polak
miesiąc temu
jak sobie przypomne co wyprawiano na paradach z tymi tęczowymi flagami to raczej ta flaga to symbol homofobii, bifobii i transfobii
Polak
miesiąc temu
jak sobie przypomne co wyprawiano na paradach z tymi tęczowymi flagami to raczej ta flaga to symbol homofobii, bifobii i transfobii
Fizyk
miesiąc temu
🌈 Tęcza – zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku powstającego w wyniku rozszczepienia światła widzialnego, zwykle promieniowania słonecznego, załamującego się i odbijającego wewnątrz licznych kropli wody mających kształt zbliżony do kulistego.
🌈 tęcza
miesiąc temu
Tęczowy music box. Księża przyznają się do homoseksualizmu. Nie ukrywają swoich słabostek. Spowiadają się z tych małych grzechów podczas spowiedzi świętej. Powinni założyć tęczowe flagi do czasu spowiedzi świętej. Po spowiedzi świętej mogą założyć koloratki i sutanny ponownie. Ludzie, obywatele co myślicie o tym. Ja nie widzę sensu dyskusji z nimi. Ciołki. Robią z ludzie debili i zbierają jałmużnę.
Łasica
miesiąc temu
Pedofilów w kieckach, księży mających żony i mężów w kieckach przeszkadza flaga tęczowa, ale zaglądanie pod sukienkę kleryków już nie.
Oj oj
miesiąc temu
Oddajcie symbol piękna czyli tęczę.... Tęcza to tęcza a nie symbol dziwności. Jestem tolerancyjny ale dać palec to całą rękę wyrwią...
Tak
miesiąc temu
Kiedy Jezus powróci na ziemię, to pierwsze co zrobi to zrówna z nią kościół.
Tęczowy
miesiąc temu
17 września niech wywieszą pod wiadomą ambasadą
KANOLD
miesiąc temu
JAK NIE PASUJE TO WYWIESMY NA KOSCIOLACH FLAGI PEDOFILII I PO KRZYKU A JAK NIE TO GODEK
KANOLD
miesiąc temu
JAK NIE PASUJE TO WYWIESMY NA KOSCIOLACH FLAGI PEDOFILII I PO KRZYKU A JAK NIE TO GODEK
!!!!
miesiąc temu
Czyli w skrócie dzień Z B O K A, nikt nie przypuszczał że sodomia ma swoje święto wśród ludzi chorych
Wierzący
miesiąc temu
Ten pan, wywieszanie tęczowych flag na znak protestu przeciwko homofobii określa mianem "PROCEDERU", a z rozmysłem przemilcza 'BŁOGOSŁAWIEŃSTWO" zatajanych aktów pedofilii, jakich miały zaszczyt dostąpić niewinne dzieci, z rąk (i pewnie nie tylko rąk) wyświęconych przed ołtarzem kapłanów K.K. . Jak żyć w takim kraju i w takim Kościele??? Przecież to obraża samego Pana Boga!!!
Icek Goldstei...
miesiąc temu
Ajwaj! Tósk nasze, Czaskoski nasze, SikOrski nasze, Lampart nasze, Bótka nasze. Polaki, hceta rzeby nasze wami żondzili? Ajwaj!
wyleczony gej
miesiąc temu
To nie jest flaga tylko kolorowa szmata lub jak ktoś woli szmatka.Flaga tj Polska, USA Ukraińska,Niemiecka , Francuska itd.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić