Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Zmiana czasu na zimowy 2020. W którą stronę przestawiamy zegarki?

107

Zmiana czasu na zimowy 2020 już wkrótce. Czy śpimy dłużej, czy krócej? W którą stronę tym razem będziemy przestawiać zegarki?

Zmiana czasu na zimowy 2020. W którą stronę przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu na zimowy 2020. Czy tym razem śpimy dłużej, czy krócej? (Pixabay)

Zmiana czasu na zimowy 2020. Kiedy przestawić zegarki?

Kiedy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy? Kiedy dokładnie musimy przestawić zegarki i w którą stronę? Jak się okazuje, jeszcze nie tak szybko. Zmiana czasu na zimowy będzie miała miejsce dopiero w ostatni weekend października. Zegarki przestawimy w nocy z 24 na 25 października 2020.

Zmiana czasu na zimowy 2020. W którą stronę przestawiamy zegarki?

Czy tym razem zegarki przestawimy o godzinę do przodu, czy cofniemy je o godzinę? Zmiana czasu z letniego na zimowy polega na cofnięciu zegarków, co oznacza, że jeśli przestawiamy je o godzinie 3:00 w nocy, to po zmianie będziemy mieć godzinę 2:00.

Zmiana czasu na zimowy 2020. Czy tym razem śpimy dłużej, czy krócej?

W ostatni weekend października nastąpi zmiana czasu na zimowy 2020. Czy w związku z tym śpimy wtedy dłużej, czy krócej? Ponieważ przy najbliższej zmianie czasu zegarki przestawiamy do tyłu, "zyskamy" dodatkową godzinę. Tym samym będziemy spać dłużej.

Zmiana czasu na zimowy 2020

W Polsce dwa razy w roku zmieniamy czas. Jesienią, końcem października, następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Z kolei na wiosnę, w marcu, przestawiamy zegarki do przodu i zmieniamy czas z zimowego na letni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić