o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zmiana czasu na zimowy 2020. W którą stronę przestawiamy zegarki?

82
Podziel się

Zmiana czasu na zimowy 2020 już wkrótce. Czy śpimy dłużej, czy krócej? W którą stronę tym razem będziemy przestawiać zegarki?

Zmiana czasu na zimowy 2020. W którą stronę przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu na zimowy 2020. Czy tym razem śpimy dłużej, czy krócej? (Pixabay)
bESJBnpN

Zmiana czasu na zimowy 2020. Kiedy przestawić zegarki?

Kiedy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy? Kiedy dokładnie musimy przestawić zegarki i w którą stronę? Jak się okazuje, jeszcze nie tak szybko. Zmiana czasu na zimowy będzie miała miejsce dopiero w ostatni weekend października. Zegarki przestawimy w nocy z 24 na 25 października 2020.

bESJBnpP

Zmiana czasu na zimowy 2020. W którą stronę przestawiamy zegarki?

Czy tym razem zegarki przestawimy o godzinę do przodu, czy cofniemy je o godzinę? Zmiana czasu z letniego na zimowy polega na cofnięciu zegarków, co oznacza, że jeśli przestawiamy je o godzinie 3:00 w nocy, to po zmianie będziemy mieć godzinę 2:00.

Zmiana czasu na zimowy 2020. Czy tym razem śpimy dłużej, czy krócej?

W ostatni weekend października nastąpi zmiana czasu na zimowy 2020. Czy w związku z tym śpimy wtedy dłużej, czy krócej? Ponieważ przy najbliższej zmianie czasu zegarki przestawiamy do tyłu, "zyskamy" dodatkową godzinę. Tym samym będziemy spać dłużej.

bESJBnpV

Zmiana czasu na zimowy 2020

W Polsce dwa razy w roku zmieniamy czas. Jesienią, końcem października, następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Z kolei na wiosnę, w marcu, przestawiamy zegarki do przodu i zmieniamy czas z zimowego na letni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJBnqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(82)
1234567
rok temu
Męczące jest to przestawianie czasu.Mogli by już zaprzestać tego
Mądry
rok temu
Podnieście podatki, żeby załatać dziurę budżetową.
Bella
rok temu
A ja chcę dokładnie wiedzieć o której będzie 18,30 wtym czasie.
bESJBnqr
Igor
rok temu
A w ub.roku zapowiadali,ze koniec przestawiania zegarkow
Miś Koralgol
rok temu
Rodacy ile można???
Ludzie.
rok temu
Mialo sie to skonczyc !!!??? z tym przestawianiem!!!! rany jak dlugo jeszcze ??? zimą tak i tak jest ciemno!!! a wieczorem jest 16 a juz musimy polic swiatlo i gdzie tu oszczednosc skonczcie z tym
Monia
rok temu
A ja już przestawiłam, z półki na stolik.....jest o wiele lepiej 😁
Tylko ZIMOWY
rok temu
Zostaje czas zimowy: grudzień wschód 7rano, zachód 16 . Zostaje czas letni: grudzień wschód 9rano , zachód 18. I co dzieci mają w ciemnościach do szkoły chodzić??? Tylko czas ZIMOWY jest jedyną opcją aby pozostał na stałe, zresztą to czas zimowy jest naturalnym czasem a letni ingerencją człowieka. Podoba wam się lato i dlatego ślepo chcecie czas letni.
Lookas
rok temu
Jeżeli wprowadza czas letni na stałe To wschód słońca będzie o godzinie 9rano , zastanów się zanim coś napiszesz, dzieci mają iść do szkoły w ciemnosci ? Tylko czas zimowy powinien zostać na stałe wtedy wschód słońca będzie o 7 rano a zachód o 16 a w lato - wschód o 3 a zachód 20 i to wystarczy , wszyscy się upierają że czas letni jest lepszy tylko z tego względu że wolą nazwę lato , ciężko się uświadamia ludzi dlatego zanim zrozumieją że musi być czas zimowy wprowadzony to tak długo będą trwać narady w Brukseli.
Str
rok temu
Żeby cokolwiek dowiedzieć się z tej informacji trzeba przwertować z pół tekstu, który jest o niczym. Zwykły zapychać reklamowy, tak więc wasze info do śmietnika się nadaje.
Cierpliwy
rok temu
A ja myślałem że to już teraz zostaniemy przy czasie letnim na stałe.!!!.Ponoć tak miało być.???.
Sun
rok temu
To absurd. Jeśli miałaby nastąpić zmiana czasu to w drugą stronę, tak by zachod slonca nie nastepował o godzine wcześniej tylko o godzine poźniej. Nawet przed zmiana szybko robi sie szybko ciemno. A po obecnej zmianie zachod slonca w styczniu bedzie o 15.30. Gdyby zmienic w druga strone byłby o 17.30. Zwiekszyłoby to komfort życia zimą w tym kraju. Rano natomiast nie ma znaczenia o ktorej jest wschod bo wszyscy albo śpia albo sa w pracy.
Gosia
rok temu
w żadną, miało już od tego roku nie być zmiany czasu, wypowiadały się mieszkańcy państw UE, ze zostajemy na czasie letnim a tu co ???? nadal będą ciemności egipskie już ok 15.00, kiedy plucha , zła widoczność, a to czas powrotu do domu dzieci ze szkół, ludzi z pracy , nie widać przechodniów na pasach, łatwo o wypadk - wrrrr jestem zła
bESJBnqj
Matka polka
rok temu
Zegarek łatwo przestawić...Ale dzieci ludzi znowu 2. Mc gehenny...nie lubię tej akcji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić