To nie fotomontaż. Zdjęcie z kościoła obiegło sieć

493

Nie milkną echa wokół fotografii wykonanej podczas mszy św. w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Parafianie oprócz muzyków grających koncert kolęd mogli oglądać również baner reklamowy.

To nie fotomontaż. Zdjęcie z kościoła obiegło sieć
Zdjęcie z kościoła obiegło sieć (Facebook)

Instalacje artystyczne w polskich kościołach niejednokrotnie budziły kontrowersje. Polska opinia publiczna zabierała głos na temat rozmaitych obrazów, malowideł, pomników, czy innych elementów zdobiących świątynie. Powodem do dyskusji był zazwyczaj sposób ich wykonania, czy koszt ich zakupu. Teraz internauci szeroko skomentowali grafikę, która stanęła w kościele Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej.

8 stycznia w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej odbyło się wyjątkowe wydarzenie. To właśnie tego dnia podczas mszy św. parafianie mogli wysłuchać muzyków, którzy zagrali im "na żywo" koncert kolęd. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, które sprawiło, że kościół był wypełniony po brzegi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biedroń o sytuacji Tuska. Wspomniał Adamowicza

Zapewne o koncercie w Skarżysku nie byłoby głośno w mediach społecznościowych, gdyby nie jeden szczegół. Internauci dostrzegli, że zaraz obok ołtarza stanął baner z logiem Lotto. Reklamy rzadko lub prawie wcale można oglądać w polskich kościołach, dlatego fotografie z koncertu kolęd obiegły sieć. Okazało się, że to właśnie Totalizator Sportowy był sponsorem muzycznego wydarzenia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Internauci kpią z sytuacji

Pomimo faktu, że Lotto sponsorowało koncert, a nie msze św. internauci nie kryli swojego rozbawienia sytuacją. Pojawiło się wiele komentarzy, w których komentujący drwili z obrazków ze Skarżyska-Kamiennej. Wielu zwracało też uwagę, że niezależnie od okoliczności ich zdaniem nie było to miejsce na baner.

W skarżyskim kościele stanął baner LOTTO. Wylosowano numery 3,14,25 - zażartował internauta.
Czy to był sponsorowany koncert czy msza, to nie istotne, to nie jest miejsce dla takiego baneru reklamowego - napisał komentujący.
Czy sponsor mszy, czy sponsor koncertu, który się tam odbywał ten baner nie powinien się tam znajdować. Ogólnie nic mnie nie już nie zdziwi - stwierdził internauta.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić