o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

To nie Photoshop. Statek "lewituje". Zastanawiali się, jakim cudem

6
Podziel się

To niesamowite widowisko zostało udokumentowane u wybrzeży Kornwalii w sobotę. To nie jest fotografia "podkręcona" komputerowo, a zdjęcie odpowiadające rzeczywistości. Wszystko zostało wyjaśnione przez ekspertów.

To nie Photoshop. Statek "lewituje". Zastanawiali się, jakim cudem
Statek "lewitujący nad wodą". (Twitter.com)
bDYedXxN

To niesamowite zjawisko zostało uchwycone w sobotę wzdłuż wybrzeża w Falmouth w Kornwalii. Spacerujący brzegiem David Morris nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Statek towarowy "lewitował" nad wodą. By upewnić się, że wszystko jest w porządku, zrobił zjawisku zdjęcie.

bDYedXxP

Podobny widok został zauważony w Banff w Aberdeenshire na początku tygodnia przez Colina McCalluma. Ten jednak zobaczył podwójny statek. Nie miał wątpliwości co do tego, z czym ma do czynienia. To zjawisko podobne do fatamorgany - superior mirage.

bDYedXxV

Zwykle temperatura powietrza spada wraz ze wzrostem wysokości. W przypadku zjawiska superior mirage ciepłe powietrze znajduje się nad pasmem zimnego powietrza i bawi się percepcją ludzkiego oka. Stąd zjawisko iluzji optycznej, która sprawia, że możemy zauważyć przedmioty w przewrotny sposób. Miraż jest powszechny w kole podbiegunowym i można go zobaczyć zimą w Wielkiej Brytanii, jednak mimo wszystko to bardzo rzadki widok.

Zobacz także: Stan rzek powyżej stanów ostrzegawczych. "Musimy być na baczności"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYedXyq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Belfer
miesiąc temu
Jacy ludzie są teraz tempi. Tłumaczy im się rzeczy, o których już kilkadziesiąt lat temu uczono w szkołach tak, jak o zjawisku fatamorgany na pustyni,a latem co częste zjawisko nad morzem.
Marianek
2 miesiące temu
To jest naprawdopodobniej ciężki pancernik obcych klasy tytan m2 czyli ze zmodifikowaną 44 watową baterią karabinów plazmowych.
Marek
2 miesiące temu
Matrix blad w systemie
bDYedXyr
Lol
2 miesiące temu
Nie ma nic gorszego od zdradzieckiego Pissu na pasku Rosji i Chin
Haha
2 miesiące temu
Woda z niebem się zlała? Czego pseudo eksperci nie rozumią?
fe2ww
2 miesiące temu
Nie ma nic gorszego od zdradzieckiej POstKOmuny na pasku Niemiec i Rosji
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić