To nie Photoshop. Statek "lewituje". Zastanawiali się, jakim cudem

9

To niesamowite widowisko zostało udokumentowane u wybrzeży Kornwalii w sobotę. To nie jest fotografia "podkręcona" komputerowo, a zdjęcie odpowiadające rzeczywistości. Wszystko zostało wyjaśnione przez ekspertów.

To nie Photoshop. Statek "lewituje". Zastanawiali się, jakim cudem
Statek "lewitujący nad wodą". (Twitter.com)

To niesamowite zjawisko zostało uchwycone w sobotę wzdłuż wybrzeża w Falmouth w Kornwalii. Spacerujący brzegiem David Morris nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Statek towarowy "lewitował" nad wodą. By upewnić się, że wszystko jest w porządku, zrobił zjawisku zdjęcie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podobny widok został zauważony w Banff w Aberdeenshire na początku tygodnia przez Colina McCalluma. Ten jednak zobaczył podwójny statek. Nie miał wątpliwości co do tego, z czym ma do czynienia. To zjawisko podobne do fatamorgany - superior mirage.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zwykle temperatura powietrza spada wraz ze wzrostem wysokości. W przypadku zjawiska superior mirage ciepłe powietrze znajduje się nad pasmem zimnego powietrza i bawi się percepcją ludzkiego oka. Stąd zjawisko iluzji optycznej, która sprawia, że możemy zauważyć przedmioty w przewrotny sposób. Miraż jest powszechny w kole podbiegunowym i można go zobaczyć zimą w Wielkiej Brytanii, jednak mimo wszystko to bardzo rzadki widok.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Stan rzek powyżej stanów ostrzegawczych. "Musimy być na baczności"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić