Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kokaina w ziarnach kawy. Przestępcy wpadli przez miłość do kina akcji

9

Funkcjonariusze policji przejęli paczkę zawierającą kilkaset ziaren kawy. Po ich dokładniejszym zbadaniu okazało się, że w środku umieszczono narkotyki. Przestępców zdradził jeden szczegół – gdyby nie dali się ponieść fantazji, być może przestępstwo uszłoby im na sucho.

Kokaina w ziarnach kawy. Przestępcy wpadli przez miłość do kina akcji
Przestępcy ukryli kokainę w ziarnach kawy (YouTube.com, euronews (in English))

Paczka z "kawą" została wysłana z miasta Medellin w Kolumbii na lotnisko Malpensa w Mediolanie. Jak podaje "Euro News", wewnątrz znajdowało się 150 g kokainy. Przesyłkę zaadresowano na adres sklepu tytoniowego we Florencji.

Kokaina w ziarnach kawy. Przestępców zdradził jeden szczegół

Uwagę policjantów przyciągnęło imię i nazwisko adresata – Santino D'Antonio. Tak samo nazywa się postać fikcyjnego szefa mafii z serii filmowej "John Wick". Postanowili więc sprawdzić podejrzaną paczkę i tak odkryli, co naprawdę się w niej znajduje.

Funkcjonariusze rozcięli i na powrót zakleili ciemnobrązową taśmą 500 ziaren kawy. Następnie rozpoczęli śledzenie przesyłki, a później aresztowali 50-letniego mężczyznę, który przyjechał ją odebrać.

Akcja przechwycenia paczki została nazwana przez policjantów "Caffe 'Scorretto". "Trends Wide" podaje, że funkcjonariusze wykorzystali grę słów. To sformułowanie oznacza "złą kawę", a "caffe' corretto" – espresso z dodatkiem likieru sambuca.

Zobacz także: Zobacz też: Woda wyrzuciła na plażę paczki. Ktoś stracił sporo pieniędzy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić