aktualizacja 

"To nie są żarty, to komunikat opozycji". Barbara Nowak przesadziła?

561

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych widać nerwowe poruszenie w mediach społecznościowych urzędników związanych z obozem PiS. Dobrze obrazuje to profil małopolskiej kuratorki oświaty. Tym razem Barbara Nowak skomentowała słynne osiem gwiazdek i wiralową akcję "pieczenia kaczki".

"To nie są żarty, to komunikat opozycji". Barbara Nowak przesadziła?
Barbara Nowak nie odpuszcza. Komentuje akcję "pieczenia kaczki" (GETTY, NurPhoto)

Nerwowość po stronie PiS i strach przed zmianami w urzędach państwowych sprawia, że poplecznicy jeszcze wciąż rządzącej partii, w obawie przed utratą stanowisk sięgają po coraz bardziej radykalne środki by przekonać do swoich racji społeczeństwo.

Widać to na przykładzie Barbary Nowak, małopolskiej kuratorki oświaty, która niezwykle ożywiła się w ostatnich dniach. Na profilu w portalu X (dawniej Twitter) pojawiają się niepokojące wpisy.

Najpierw urzędniczka napisała o zniewoleniu uczniów ideologią LGBTQ+ łącząc ten temat ze śmiercią... księdza Jerzego Popiełuszki, a już dzień później, na jej profili pojawił się kolejny zaskakujący wpis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Barbara Nowak nie zostanie odwołana? "Wypowiedzi kurator Nowak bardzo im pasują"

Tym razem Barbara Nowak odniosła się do popularnego w sieci mema. Widać na nim potrawę z pieczonej kaczki leżącej wśród ryżu i dekoracji z barwach flagi narodowej. Podpis pod zdjęciem głosi: "15 X Narodowy Dzień Dziękczynienia. Cały Naród piecze kaczkę".

I choć mem cieszył się popularnością tuż po wyborach, nie rozśmieszył Barbary Nowak. Internetowy dowcip potraktowała nad wyraz poważnie.

8 gwiazdek jest życzeniem śmierci dla ludzi PiS. 'Radosna' akcja 'pieczenia kaczki' - to nie są żarty, to komunikat opozycji, że każdy, kto jest innego zdania niż oni, niech liczy się ze śmiercią (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisała małopolska kuratorka oświaty.

Jej wpis nie pozostał niezauważony, a internauci w tym Marek Belka, polityk i ekonomista skomentował to wprost:

W karierze kabaretowej przyda się większa różnorodność. Inaczej wykończy pani publikę po pierwszym sezonie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić