Tornado przeszło przez Teksas. Jest nagranie. Przerażające sceny

7

Silny wiatr nie daje spokoju mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, a w szczególności stanu Teksas. Przeszły tam tornada, które wyrządziły spore szkody. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak tornado przedziera się przez międzystanową drogę.

Tornado przeszło przez Teksas. Jest nagranie. Przerażające sceny
Tornado w Teksasie (YouTube.com)

Tornada przeszły przez stan Teksas w środę. Spowodowane są przez front burzowy, jaki wytworzył się w centralnej części kraju. 

Jedno z nich, w pobliżu granicy z Luizjaną, wyrządziło spore szkody. Według relacji "Washington Post", silny wiatr uniósł w powietrze jeden z pojazdów. Łamał także drzewa. Około 65 tys. osób pozbawionych zostało prądu.

Front burzowy rozciąga się niemal przez cały kraj - od Zatoki Meksykańskiej po Kanadę. Zakłóca to podróże lotnicze. W Stanach Zjednoczonych odnotowano także ochłodzenie. Ogłoszony został 3 poziom ryzyka (w 5-stopniowej skali).

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tornada przeszły przez Teksas. Są nagrania

W sieci pojawiły się nagrania z tego wydarzenia. Internauci uchwycili moment, w którym trąba powietrzna przechodziła przez międzystanową autostradę, która prowadzi z Jacksonville na Florydzie do Los Angeles w Kalifornii.

Zobacz także: Tornado passes over Interstate 10 in Southeast Texas Wednesday morning

Według ostatnich informacji nikt nie zginął. Jedna osoba została zabrana do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Mamy kilka obszarów, które zostały dość mocno dotknięte przez tornado" - mówił Joel Ardoin, dyrektor ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Orange, w rozmowie z beaumontenterprise.com.

Zobacz także: Prehistoryczne pożary na Antarktydzie. Skala była potężna
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić