Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Tragedia w Tatrach. Polka zginęła na miejscu

44
Podziel się:

Do koszmarnego wypadku doszło w niedzielę 26 czerwca w słowackich Tatrach. Horska Zachranna Służba poinformowała o śmierci Polki. Ratownicy, którzy pojawili się na miejscu, nie byli w stanie jej pomóc.

Tragedia w Tatrach. Polka zginęła na miejscu
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w rejonie Szatana. To szczyt w Tatrach, po słowackiej stronie granicy. O tym, że ktoś potrzebuje pomocy, Horska Zachranna Służba dowiedziała się w niedzielne popołudnie.

Ratownicy ruszyli do akcji. Gdy pojawili się na miejscu, okazało się, że nie są w stanie pomóc Polce.

Co się stało w Tatrach? Z przekazanych przez słowackie służby informacji wynika, że kobieta z Polski spadła z dużej wysokości podczas wędrówki.

Tragedia w Tatrach. Polka zginęła na miejscu

Rzeczniczka firmy transportowej Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjakova poinformowała, że "ze śmigłowca spuszczono dwóch ratowników górskich, a następnie również lekarza".

Obrażenia polskiej turystki po upadku z wysokości około 100 metrów okazały się śmiertelne. Lekarz na miejscu stwierdził zgon - przekazała, cytowana przez PAP.

Szatan to szczyt o wysokości 2422 m. Jest położony w słowackich Tatrach Wysokich. Znajduje się między Szatanią Przełęczą (2323 m) a Pośrednią Basztą, od której oddziela go Przełęcz nad Czerwonym Żlebem (2324 m).

Na szczyt nie prowadzi żaden szlak turystyczny. Zrzeszeni taternicy i turyści mogą jednak wejść na Szatana z uprawnionym przewodnikiem.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022. Ekspertka zdradza najlepsze daty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(44)
Sprawiedliwy
2 miesiące temu
Góry piękne majestatyczne Alpy Tatry Beskidy lub inne, pasma lecz nie ważne jakie wysokie nie wybaczają błędów często brawura nie docenianie warunków powoduje tragedię zagrożenie samo w sobie jest już na zatloczonyn podejściu pod górę kiedy liczą się minuty na zejście w dół a nadchodzi burza tragedia wisi na włosku zanim co kolwiek zrobimy przeanalizujmy sytuację apel do turystów gorskich
Hej
2 miesiące temu
Ale sie tyn pisarczyk wysiloł, że na bank to łon po uczylnioch i se maistrata mo .... abo jakiegóś licycejata co najniemniej. Do gimbusów - styl pisania jako sarkazm
Cen.Mysia 2
2 miesiące temu
STYL PISANIA ''DZIEJOPISA'' ZACHWYCA !Przed wojną dzieci ze wsi po 4 latach szkoły -PISAŁY 100% LEPIEJ ! co bierze ten opisywacz ?
W skrócie
2 miesiące temu
Ten portal to jeden wielki BEŁKOT !!!
Obserwator
2 miesiące temu
To wina PO
nat
2 miesiące temu
W tytule: że ratownicy nie mogli jej pomóc. Niżej, że ratownicy nie mogli jej pomóc. I jeszcze raz, że ratownicy nie mogli jej pomóc. Potem inf. że spadła i się zabiła. Co ma oznaczać wcześniejszy bełkot?
antypłask
2 miesiące temu
Wiemy tylko tyle, że Polka. Nie wiemy czy nie miała karty taternika,bo nic o niej nie wiemy, a już "komentatorzy" zaczynają.
widz
2 miesiące temu
Niestety, szkoda człowieka, ale sama jest sobie winna, skoro gdzieś włazić nie wolno, albo wolno tylko z przewodnikiem to trzeba tego przestrzegać. Jak się nie zastosujesz i idziesz na własne ryzyko, pamiętaj o jednym, góry nie wybaczają błędów.
lasowiok
2 miesiące temu
Tak to jest gdy się kto szlaja po górach, a nie pójdzie do pracy tylko żyje za zasiłki PLUS ! Dlaczego górale nie spadają z gór ? Bo nie mają czasu aby łazić po górach tylko siedzą w kuczach i liczą ile to już kasy zdarli z ceprów.
anna
2 miesiące temu
na głupotę nie ma siły
beton
2 miesiące temu
Jak zwykle dodane nic nie wnoszące tak zwane "zdjęcie poglądowe", z cyklu "koń jaki jest, każdy widzi".
gorol
2 miesiące temu
Już same nazwy Szatania Przełęcz i Czerwony Żleb mówią, że trzeba się trzymać z daleka od tych szatańskich wersetów!
ZIBI
2 miesiące temu
NA WŁASNE ŻYCZENIE
Baca.
2 miesiące temu
Szukała wrażeń i adrenaliny . No i znalazła .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić