Tragedia w Tatrach. Polka zginęła na miejscu

87

Do koszmarnego wypadku doszło w niedzielę 26 czerwca w słowackich Tatrach. Horska Zachranna Służba poinformowała o śmierci Polki. Ratownicy, którzy pojawili się na miejscu, nie byli w stanie jej pomóc.

Tragedia w Tatrach. Polka zginęła na miejscu
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w rejonie Szatana. To szczyt w Tatrach, po słowackiej stronie granicy. O tym, że ktoś potrzebuje pomocy, Horska Zachranna Służba dowiedziała się w niedzielne popołudnie.

Ratownicy ruszyli do akcji. Gdy pojawili się na miejscu, okazało się, że nie są w stanie pomóc Polce.

Co się stało w Tatrach? Z przekazanych przez słowackie służby informacji wynika, że kobieta z Polski spadła z dużej wysokości podczas wędrówki.

Tragedia w Tatrach. Polka zginęła na miejscu

Rzeczniczka firmy transportowej Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjakova poinformowała, że "ze śmigłowca spuszczono dwóch ratowników górskich, a następnie również lekarza".

Obrażenia polskiej turystki po upadku z wysokości około 100 metrów okazały się śmiertelne. Lekarz na miejscu stwierdził zgon - przekazała, cytowana przez PAP.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Szatan to szczyt o wysokości 2422 m. Jest położony w słowackich Tatrach Wysokich. Znajduje się między Szatanią Przełęczą (2323 m) a Pośrednią Basztą, od której oddziela go Przełęcz nad Czerwonym Żlebem (2324 m).

Na szczyt nie prowadzi żaden szlak turystyczny. Zrzeszeni taternicy i turyści mogą jednak wejść na Szatana z uprawnionym przewodnikiem.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022. Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić