Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 

Tragedia w ukraińskim schronie. Nie żyje niemowlak. Żył tylko 40 dni

Wojna w Ukrainie trwa od 10 dni. Zbrodnie rosyjskich okupantów bada już Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze. Giną żołnierze i brutalnie mordowana jest ludność cywilna. Pojawiły się porażające wieści z ukraińskiego schronu. Nie żyje malutkie dziecko - chłopiec przeżył tylko 40 dni.

Tragedia w ukraińskim schronie. Nie żyje niemowlak. Żył tylko 40 dni
W ukraińskim schronie zmarł niemowlak, przeżył tylko 40 dni (Twitter, @K_Loukerenko)

Tragedia w ukraińskim schronie. Nie żyje niemowlak, który zmarł, mając tylko 40 dni. Jak poinformował ukraiński dziennikarz, Kyrylo Loukerenko, rodzice chłopca uciekali z atakowanego przez Rosjan Charkowa do Lwowa.

Malutki Amir urodził się w Charkowie. Wraz z rodziną niemal od początku wojny w Ukrainie tadżycki chłopiec przebywał w schronie przeciwlotniczym. Podczas ucieczki z bombardowanego miasta niemowlak dostał zapalenia płuc. Niestety, nie udało się go wyleczyć.

Rodzina chłopca uciekła z Charkowa do Lwowa. Po dotarciu na miejsce Amir zmarł. W piątek, 4 marca, odbył się jego pogrzeb. Ceremonię poprowadził lwowski imam, szejk Murat Sulejmanow.

Rodzina spędziła wiele godzin w schronie z powodu rosyjskich nalotów. Chłopiec dostał zapalenia płuc. Po ucieczce rodziny do Lwowa zmarł. Nazywał się Amir - informuje na Twitterze ukraiński dziennikarz, Kyrylo Loukerenko z rozgłośni Hromadske Radio.

Zdjęcia z pogrzebu małego chłopca trafiły do sieci. Internauci nie kryją wzruszenia: – Biedny Amir, biedna rodzina. To boli. Ale dziel się tym dalej [Kyrylo - red.]. Trzeba to zobaczyć, musimy stawić temu czoła. Dziękujemy za Twoją pracę - brzmi komentarz.

Niech Bóg błogosławi twoją duszę Amir. Zbrodnie wojenne Rosjan są okropne, nie do zniesienia. To dzieje się w Ukrainie każdego dnia. Przykro mi z powodu straty dziecka - czytamy kolejny wpis na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Atak Rosji na stolicę? "Rosjanie wiedzą, jakie piekło ich czeka w Kijowie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić