Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Tragiczna śmierć na Śląsku. Zagadka rozwiązana po 4 latach. Sukces policji i CBŚP

70

Na Śląsku młody mężczyzna zmarł w wyniku pobicia. 4 lat trwało wyjaśnienie zagadki, kim był sprawca. Zajmowali się tym policjanci z KMP w Bielsku-Białej, CBŚP oraz katowicka prokuratura.

Tragiczna śmierć na Śląsku. Zagadka rozwiązana po 4 latach. Sukces policji i CBŚP
W końcu wyjaśniła się sprawa śmiertelnego pobicia mężczyzny

Śląsk. Pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Po 4 latach zatrzymano sprawcę

Do pobicia ze skutkiem śmiertelnym młodego mężczyzny doszło w 2016 roku. "Sprawa była bardzo trudna do wyjaśnienia, ponieważ świadkowie czy osoby mające wiedzę na temat zajścia, nie chcieli współpracować z organami ścigania" - podaje Policja Śląska. Policjanci nie zniechęcili się i dalej drążyli temat, kolejno odtwarzając ostatnie chwile życia pokrzywdzonego oraz okoliczności pobicia.

W końcu natrafiono na sprawcę pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu.

Z zebranych informacji wynikało, że odpowiedzialnym za zdarzenie może być Rafał M., który w przeszłości wchodził w konflikt z prawem, był podejrzany m.in. o rozbój. Ostatnio był także poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw internetowych - podają funkcjonariusze.

23-letni Rafał M. został zatrzymany. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Jak informuje Policja Śląska, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić