Tragiczna śmierć strażaka. Pożegnano go z prawdziwymi honorami

8

W niedzielne popołudnie w rzece w miejscowości Lubień (woj. małopolskie) znaleziono ciało strażaka. W środę w Lubniu odbyło się ostatnie pożegnanie śp. druha Tadeusza Burtana. Mężczyzna niemal całe swoje życie poświęcił niesieniu pomocy innym.

Tragiczna śmierć strażaka. Pożegnano go z prawdziwymi honorami
Tragiczna śmierć strażaka. Pożegnano go z prawdziwymi honorami (Facebook)

Do tragicznego odkrycia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Lubień. W korycie rzeki znaleziono zwłoki starszego mężczyzny. Okazało się, że zginął właśnie wieloletni i zasłużony druh Tadeusz Burtan. Do jego śmierci miało dojść na skutek nieszczęśliwego wypadku, kiedy idąc nad potokiem Lubieńka, poślizgnął się i stoczył ze skarpy,po czym zachłysną wodą.

Według opinii lekarza i wywiadu z rodziną wynika, że ten pan nie miał żadnych wrogów. Znajdował się w miejscu, w którym często chodził i wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Prokurator odstąpi od dalszych czynności służbowych i ciało zostało przekazane rodzinie - poinformował rzecznik prasowy KPP, Dawid Wietrzyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marta Manowska: "Miłość w "Sanatorium miłości" jest przyjaźnią"

W środę 25 stycznia odbył się pogrzeb mężczyzny. Wieloletni strażak był pożegnany z prawdziwymi honorami. Jak podkreśla dziennik "Fakt", na pogrzebie byli druhowie z OSP Lubień, ale też z innych, ościennych jednostek, nie zabrakło orkiestry dętej OSP Tenczyn. Specjalnie na ostatnie pożegnanie 61-latka wystawiono poczty sztandarowe.

Dziękujemy ci za wszystkie lata wspólnej służby, za godziny spędzone w akcji, na ćwiczeniach, na zawodach sportowo-pożarniczych oraz przy różnego rodzaju pracach w remizie. Śmiało mogę powiedzieć, ze w twoim przypadku remiza strażacka to był twój drugi dom. Z wielkim honorem żegnamy cię, wystawione są poczty sztandarowe jednostek. Wielokrotnie niosłeś na przodzie sztandar naszej jednostki OSP Lubień i wiesz, że sztandar wystawia się tylko w wyjątkowych i ważnych okolicznościach. Za to wszystko jeszcze raz serdecznie ci dziękujemy - żegnał strażaka druh Krzysztof Łabuz z OSP Lubień, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Zasłużony strażak dla regionu

Burtan był w przeszłości odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Do jednostki wstąpił gdy miał 18 lat. Burtan był też sztandarowym jednostki. Tę funkcję sprawował 12 lat, od obchodów stulecia OSP Lubień w 2010 roku.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić