aktualizacja 

Awantura na Okęciu. To zrobili w samolocie. Doigrali się

276

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec agresywnie zachowującego się i będącego pod wpływem alkoholu turysty. Mężczyzna wraz z trzema kolegami miał wylecieć na wakacje na Teneryfę. Ich zachowanie spowodowało jednak, że musieli opuścić pokład samolotu.

Awantura na Okęciu. To zrobili w samolocie. Doigrali się
Zdjęcie ilustracyjne. (SG)

Awantura na lotnisku Warszawa-Okęcie. Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec agresywnie zachowującego się i będącego pod wpływem alkoholu podróżnego, który miał wylecieć wraz z kolegami na Teneryfę.

Trzech turystów opuściło samolot od razu, natomiast problematycznym pasażerem okazał się 42-letni obywatel Francji narodowości polskiej. Według raportu załogi samolotu, od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, zachowywał się głośno i napastliwie, a do tego nie wykonywał poleceń załogi i personelu pokładowego.

Dlatego kapitan, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów podjął decyzję o wycofaniu całej czwórki z rejsu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ostrzegli awanturnika o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania poleceń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent Sopotu o sprawie Iwony Wieczorek. "Patrzę z przerażeniem"

Awanturnik ukarany mandatem

Mężczyzna od razu wstał i w asyście funkcjonariuszy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych, gdzie podczas rozmowy wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie, wyjaśniając, że nie chciał nikomu zaszkodzić i jest gotowy ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

Zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze na 42-latka nałożono karę grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 500 złotych - relacjonuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Kilka dni temu na tym samym lotnisku w Warszawie doszło do zatrzymania wydalonego z Austrii obywatela Polski. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany listami gończymi przez kilka polskich sądów rejonowych. To nie wszystko.

37-latek ścigany jest również w ramach Europejskiego Nakazu Aresztowania przez Sąd Okręgowy w Poznaniu w celu zatrzymania i aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu przez władze Polski za przestępstwa narkotykowe, za które został skazany prawomocnymi wyrokami. Po zatrzymaniu mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym Warszawa-Służewiec do dalszych czynności w sprawie prowadzonych przez policję.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić