Jan Manicki
Jan Manicki| 

Trump przesadził? Oburzające zdjęcie

369

Donald Trump kpi na Twitterze ze swojego rywala w wyborach prezydenckich Joe Bidena. Opublikowane zdjęcie sugeruje, że Biden powinien trafić do domu starców. Wpis wywołał oburzenie w mediach społecznościowych.

Trump przesadził? Oburzające zdjęcie
(PAP, EPA)

W Stanach Zjednoczonych trwa kampania prezydencka. Donald Trump opublikował na Twitterze grafikę, która przedstawia Joe Bidena jako jednego z rezydentów domu starców.

Biden na rezydenta (domu starców – red.) – głosi wpis, który w prosty sposób parodiuje hasło "Biden na prezydenta".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trump naśmiewa się ze starszych ludzi? Wpis wywołał oburzenie

Wpis amerykańskiego prezydenta wywołał oburzenie w mediach społecznościowych. Komentatorzy zarzucili Trumpowi, że naśmiewa się ze starszych ludzi. Joe Biden ma 77 lat, zaś Donald Trump – 74.

Joe Biden do seniorów: Dla Trumpa jesteście nikim

Joe Biden przemawiał we wtorek w ośrodku dla seniorów na Florydzie. Zarzucił prezydentowi Trumpowi ignorowanie zagrożenia, jakie koronawirus stanowi dla seniorów. Biden ocenił, że Donald Trump nie traktuje starszych ludzi poważnie.

Dla Trumpa jesteście zbędni, można o was zapomnieć, jesteście praktycznie nikim. Tak właśnie postrzega seniorów, tak was widzi – stwierdził Joe Biden.

Biden podkreślił wtedy także, że "jedynym seniorem, o którego dba Trump, jest on sam".

Wybory prezydenckie w stanach. Ostatnia prosta kampanii

Joe Biden prowadzi w sondażach z urzędującym prezydentem Donaldem Trumpem o ponad 20 punktów procentowych wśród wyborców w wieku 65 lat i starszych. Wskazują na to dwa odrębne sondaże. Jeden z nich został przeprowadzony dla CNN, a drugi dla NBC News oraz Wall Street Journal.

Analitycy podkreślają, że seniorzy są najbardziej wiarygodną grupą wyborców w Stanach Zjednoczonych. Rzadko bowiem głosują inaczej, niż deklarują.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Przed głosowaniem wyborcy będą mogli posłuchać dwóch debat. Odbędą się one 15 i 22 października.

Obejrzyj także: Debata Trump-Biden. Były minister kibicuje Donaldowi Trumpowi

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić