aktualizacja 

Trwało 15 lat. Koniec śledztwa ws. zaginięcia Madeleine McCann

93

Sprawa Madeleine McCann to jedno z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii. Jak wynika ze źródeł cytowanych przez "The Sun", prowadzone od 15 lat śledztwo ma zostać wkrótce zakończone, a co za tym idzie, główny podejrzany prawdopodobnie nie zostanie oskarżony.

Trwało 15 lat. Koniec śledztwa ws. zaginięcia Madeleine McCann
Śledztwo ws. zaginięcia McCann może zostać wkrótce zakończone (Facebook)

Według doniesień policji londyńskiej, śledztwo w sprawie zniknięcia Madeleine McCann ma zostać zamknięte jeszcze w tym roku, co budzi obawy, że rodzina dziewczynki może nigdy nie poznać prawdy o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w 2007 roku.

Śledztwo ws. Madeleine McCann może się wkrótce zakończyć

Obecnie nie ma planów kontynuowania śledztwa. Koniec drogi dla Operacji Grange [ps. operacji Metropolitalnej Służby Policyjnej, badającej okoliczności zniknięcia McCann - przyp. red.] jest już w zasięgu wzroku. Oczekuje się, że prace zespołu zostaną zakończone do jesieni - przekazało źródło, do którego dotarli dziennikarze "The Sun".

Źródło podało, że akta sprawy mogą zostać ponownie otwarte, jeśli pojawią się jakiekolwiek istotne nowe informacje.

Decyzja o zakończeniu śledztwa sugeruje, że nie ma wystarczających dowodów, aby oskarżyć głównego podejrzanego, pochodzącego z Niemiec Christiana B - pomimo że niemiecka policja jest niemal przekonana, iż skazany pedofil i gwałciciel był zamieszany w sprawę.

Operacja Grange, kierowana przez jednostkę Specjalistycznego Dowództwa ds. Przestępczości Metropolitalnej Służby Policyjnej, obejmuje w pierwszej kolejności "przegląd śledczy", czyli przegląd wszystkich śledztw, które zostały wcześniej przeprowadzone w sprawie okoliczności zniknięcia Madeleine McCann. Rozpoczęła się w maju 2011 r. - cztery lata po tym, jak Madeleine zniknęła.

Obecne finansowanie operacji kończy się 31 marca. Ostateczny wniosek MET o kolejną dotację, z terminem realizacji do końca września, został niedawno złożony w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Całkowity koszt śledztwa wyniósł już około 13 mln funtów.

Przypomnijmy, że Madeleine zniknęła w wieku czterech lat podczas wakacji w Praia da Luz w Portugalii 3 maja 2007 roku. Rodzice dziewczynki wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając w apartamencie hotelowym swoją córkę i bliźnięta. Kiedy wrócili, dziewczynki już nie było.

Na pewnym etapie śledztwa niemiecka policja oświadczyła, że ma "konkretne dowody", że Madeleine nie żyje, a Christian B. jest w to zamieszany. 45-latek został zidentyfikowany jako podejrzany w 2020 roku. Odsiaduje już w Niemczech karę siedmiu lat więzienia za zgwałcenie 72-letniej kobiety w Portugalii.

Śledztwo w jego sprawie jest prowadzone przez władze niemieckie i portugalskie. Sprawa jest nadal traktowana przez policję metropolitarną jako zaginięcie, mimo że niemieccy policjanci twierdzą, że Madeleine została uznana za martwą. Madeleine miałaby teraz prawie 19 lat.

Zobacz także: Natalia Kukulska: "Dotyka mnie okrutnie to, co przeżywają matki"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić