Trzemeszno. Policjant zgubił służbową broń. Jest naładowana

816

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Trzemesznie (woj. wielkopolskie) zgubił swój służbowy pistolet. W chwili gdy doszło do pechowej sytuacji, w broni znajdowały się naboje. Mimo prób odnalezienia przedmiotu nadal nie wiadomo, gdzie obecnie się znajduje.

Trzemeszno. Policjant zgubił służbową broń. Jest naładowana
Funkcjonariusz policji Trzemeszn zgubił służbową broń. W środku znajduje się amunicja, poszukiwania nadal trwają (Getty Images, NurPhoto/Contributor)

Jak informuje Głos Wielkopolski, do zgubienia broni przez policjanta doszło w niedzielę 18 kwietnia. Zdarzenie potwierdził aspirant sztabowy Krzysztof Socha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjant zgubił naładowaną broń. Wszczęto postępowanie

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami w pomoc zaangażowali się funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych w Gnieźnie. Pomogli oni policji przeszukać miejsca, w których mogło dojść do zagubienia broni. Niestety, mimo zaangażowania wszystkich uczestników broni nadal nie znaleziono.

W konsekwencji zdarzenia zostało wszczęte postępowanie, które prowadzi zarówno policja, jak i prokuratura. Mimo że Komisariat Policji w Trzemesznie podlega pod jednostkę w Gnieźnie, zdecydowano, że sprawę poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Decyzja o powierzeniu prowadzenia postępowania jest motywowana obawą o stronniczość. Według ustaleń portalu Ten Poznań kabura zaginionego pistoletu została poddana oględzinom. Rozpoczęło się również przesłuchiwanie świadków zdarzenia.

Zobacz także: Zobacz też: Zastrzelili trzynastoletniego chłopca. Policja publikuje nagranie z interwencji
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić