o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Turcja. Wielka akcja policji. 167 zatrzymanych

26
Podziel się

Na terenie Turcji miały miejsce masowe aresztowania. Wśród zatrzymanych są żołnierze pozostający w czynnej służbie. Są podejrzewani o wspieranie działań kontrowersyjnego muzułmańskiego kaznodziei. Fethullah Gulen wg tureckich władz miał stać za nieudanym zamachem stanu z 2016 roku.

Turcja. Wielka akcja policji. 167 zatrzymanych
Wśród osób podejrzanych o wspieranie duchownego są tureccy żołnierze (Getty Images, Burak Kara , Stringer)
bDeLZpOZ

Zatrzymania miały miejsce we wtorek 13 października. Działania tureckiego rządu, wykonywane w celu dotarcia do wszystkich zwolenników Gulena, trwają od 2016 roku. W lipcu tamtego roku miał miejsce nieudany pucz, w konsekwencji którego życie straciło około 250 osób.

Masowe aresztowania w Turcji. Zatrzymani to zwolennicy Fethullaha Gulena?

Ostatnie działania wymierzone w zwolenników duchownego miały miejsce na terenie prowincji Izmir. Na początku poszukiwano 110 podejrzanych, do grona których zaliczali się m.in. 16 pilotów, pułkowników oraz podpułkowników. Ostatecznie udało się zatrzymać jedynie 89 osób.

bDeLZpPb

Jak potwierdziła turecka agencja informacyjna Anadolu, pozostali aresztowani ukrywali się na terenie łącznie 15 tureckich prowincji. Do 2020 roku policji udało się zatrzymać kilkaset tysięcy osób powiązanych z Gulenem.

80 tysięcy aresztowanych wciąż oczekuje na proces, a 150 tysięcy – w tym urzędnicy państwowi i wojskowi – zostali ukarani wydaleniem ze służby lub zawieszeniem w wykonywaniu obowiązków. Około 20 tysięcy żołnierzy usunięto z armii.

bDeLZpPh

Zachód nie jest zachwycony walką Erdogana ze zwolennikami Gulena. Zachodni politycy krytykują działania tureckiego rządu i policji. Jak dowodzą, walka z rzekomymi zamachowcami stanowi jedynie pretekst do wprowadzania represji wobec przeciwników obecnej władzy.

Zobacz też: Cmentarzysko statków w Turcji. Tak pandemia uderzyła w turystykę

bDeLZpPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Piootr
1 tyg. temu
Tak działa dyktator.Wstyd że Świat w XXI w.na takie działania dyktatorskie pozwala.
Ben
1 tyg. temu
Jeszcze nie teraz ale za kilka lat, gdy pogorszy się gospodarka Turcji, ta potężna ilość ludzi, w tym wojskowych, może wywalić Turcję do góry nogami, a Erdogan może nie mieć nawet sądu.
Polak Katolik
1 tyg. temu
A co robi Turcja w NATO? Precz z nimi! Jeszcze na początku XX wieku wymordowali dranie ponad milion Ormian!!!
bDeLZpPD
vito
1 tyg. temu
Religia to największe zło na świecie.
ziutek
1 tyg. temu
co na to nasi politycy turkom wolno bo to sojusznik nato a unia chowa głowę w piasek widać komu można zamykać ludzi a komu nie
Najnowsze komentarze (26)
Owce
6 dni temu
nieudany zamach stanu w 2016 zorganizowal Erdogan, tym samym zapewniajac sobie absolutna wladze. Troche tak jak nasz kaczor mowiac ze naszym wrogiem numer 1 sa muzulmanie a ja was od nich uratuje , mimo tego ze ich tu nie ma. Taki tam social engineering.
ip123
6 dni temu
Czy mnie coś się myli? Przecież to ktoś w Polsce pokazywał Erdoghana jako wzór " cnót wszelakich", twórcę nowoczesnego państwa na którym Polska i Polacy mieliby się wzorować (jak na ściganym listami gończymi bandyta amerykański - były m.in. prezydent Gruzji) demokrację a który okazuje się dyktatorem, tworzącym sztuczny pucz po to, aby wymordować ewentualnych swoich totalnych przeciwników w Turcji. Teraz bandyci niszczą po raz kolejny NARÓD ORMIAŃSKI. I to jest wierny przyjaciel amerykański (amerykańskie bazy nuklearne w Turcji) w strukturach naszego NATO.
LOVE18.PL
6 dni temu
🔴🔴Czy wiesz że ta koleżanka co Ci się podoba ma konto na LOVE18 ? Nie tylko ona! Sprawdź dziewczyny z Twojego miasta i okolic⬆️
Romek
6 dni temu
W Turcji noszenie maseczek jest nielegalne.
ziutek
6 dni temu
nie narzekać turcji wolno nie łamie praworżadności to polska jest zakałą uni turcja walczy z terrorystami i nie liczcie że ktoś kiwnie ręką
Aaaa1
6 dni temu
Erdogan chce się zrobić Sulejmanem, tak jak Putin Carem
Tragedia
6 dni temu
Co na to Niemcy i UE??? PARODIA....
tragedia
6 dni temu
Turcja z NATO powinna wylecieć, ale Silna Armia i silne Państwo... tu macie dopiero 3 rzesze...
bDeLZpPv
Obatel
7 dni temu
wnet będzie podobnie w Polsce
Bolo
7 dni temu
Turcja opiera się na turystyce. Jak turystyka padnie, Turcja i reżim będą miały problem. I dobrze...
E2rd
7 dni temu
teraz nie wiadomo czy to prawda ale 2 homeiniego nikt nie chce zobaczcie co sie dzieje z iranem ... tylko ile jest prawdy w tym co mowi recep ???
XXXLL
7 dni temu
fuks ze nie weszlo to do ue
walczacy.
7 dni temu
Jak mozna dopusci do tego zeby taki niudacznik jakim jest Erdogan robil co chcial w swoium kraju. Przeciez Turcy zyja jak w rosji pod pregierzem tego dyktatora ktorego nalezy jak najszybciej zlikwidowac i wszystko wroci do normy. Obudzcie sie ludzie i stancie w obronie wlasnego kraju ktory jest wasz a nie tylko tego belzebuba. Bron do reki i walczyc o swoje prawa.
Tak
7 dni temu
Bo to prawda, że za tym stali ludzie Gulena. Już wtedy to było wiadomo i to nie są wymysły Erdogana. To jest masoneria, która udaje dialog międzyreligijny a zmienia słowo Boże, ucząc też niestety i w Polsce dzieci i dorosłych (szkoły Meridian i uniwersytet Vistula). Trzymajcie się od Nich z daleka i módlcie o Ich nawrócenie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić