o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Zestrzelili samolot? Turcja zaprzecza

83
Podziel się

Armenia oskarżyła Turcję o zestrzelenie swojego samolotu bojowego. Zginął pilot maszyny. Władze w Ankarze zaprzeczają tym doniesieniom.

Zestrzelili samolot? Turcja zaprzecza
Turecki F-16 miał zestrzelić ormiański samolot bojowy (Twitter)
bECBFHWZ

Według rządu w Erywaniu, turecki myśliwiec F-16 zestrzelił we wtorek jeden z samolotów bojowych znajdujących się w ormiańskiej przestrzeni powietrznej. Zginął pilot samolotu. Turcja określiła te informacje jako „absolutnie nieprawdziwe”.

Armenia oskarża Turcję. Mieli zestrzelić ich samolot

Rzeczniczka ministerstwa obrony Armenii powiedziała, że ​​ormiański samolot bojowy Suchoj Su-25 był na misji wojskowej, kiedy został zestrzelony przez myśliwiec F-16 należący do tureckich sił powietrznych. To nie uszło uwadze polityków z Turcji. Na oskarżenia zareagował rzecznik rządu w Ankarze Fahrettin Altun.

bECBFHXb
Armenia powinna przestać okupować terytoria innych krajów, zamiast uciekać się do tanich sztuczek propagandowych – powiedział Altun.

Wojna o Górski Karabach

Górski Karabach to enklawa należąca formalnie do Azerbejdżanu. Jest zamieszkiwana i kontrolowana przez Ormian, którzy w 1992 roku ogłosili niepodległość Republiki Górskiego Karabachu. W latach 1992-1994 wojna o ten teren kosztowała życie 30 tys. osób.

bECBFHXh

Mimo ogłoszenia zawieszenia broni w incydentach granicznych rokrocznie ginęło tam kilkadziesiąt osób. Trwający latami stan niepewności wokół zawieszenia broni w konflikcie o Górski Karabach zarówno politycy Armenii, jak i Azerbejdżanu, wykorzystywali do jednoczenia wokół siebie zwolenników. Był to też dobry pretekst do wydawania ogromnych sum na zbrojenia.

Do nowych walk w konflikcie o Górski Karabach doszło w niedzielę 27 września. Azerbejdżan i Armenia wzajemnie oskarżają się o jego rozpoczęcie. Obie strony uważają, że sporny teren jest przynależny właśnie im.

bECBFHXi

Azerbejdżan korzysta ze wsparcia militarnego bliskiej etnicznie Turcji. Armenia jest złączona sojuszem militarnym z Rosją. Kreml stwierdził wcześniej, że jest w stałym kontakcie z Turcją, Armenią i Azerbejdżanem.

Obejrzyj także: Armenia-Azerbejdżan. Wojna o Górski Karabach. "Konflikt odgrzewa Putin"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECBFHXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
Nick
3 miesiące temu
Skąd wiesz ,że jako jedyne państwo posiada rakiety tego typu?Czy też zobaczyłeś głupi filmik na YouTube?Wszystkie mocarstwa mają swoje tajne super bronie.Twierdzenie że jakiś kraj jest najsilniejszym na świecie ,bo ma 10 głowic więcej od innych jest twierdzeniem naiwnym i śmiesznym.
Awangard
12 miesięcy temu
Rosja jest najsilniejszym państwem świata bo ma najwięcej głowic jądrowych i jako jedyne państwo rakiety hipersoniczne do ich przenoszenia Rosja pokonała konwencjonalnie usa w syrii
AntyCebulak
12 miesięcy temu
Szef MSZ Ukrainy: popieramy integralność terytorialną Azerbejdżanu. Prawdziwy i liczny naród, któremu należy się wielki szacunek.
bECBFHXD
piotr
12 miesięcy temu
Jest to konflikt de facto religijny. Ormianie to katolicy. a Azerbejdżan to kraj muzułmanski.Zwalczajmy dalej Rosję, to niebawem będziemy się uczyć tureckiego.
jeżeli
12 miesięcy temu
Turcy zestrzelili swój samolot, to o co chodzi Ormianom?
Hayastan
12 miesięcy temu
Turki to barbaria. Nie powinno ich być w NATO.
joda
12 miesięcy temu
Rośnie w siłę bardzo groźne i agresywne imperium muzułmańskie i to w bardzo ważnym geopolitycznie miejscu. Ciekawe jak na to zareagują wielcy gracze tego świata, USA, Chiny i Rosja.
064
12 miesięcy temu
Rosja ma teraz inne problemy gospodarczo tonie a tu jeszcze Białoruś to gdzie tu mówić o Armenii
anja
12 miesięcy temu
Ormianie i tak zajmą Baku!
Pacyfista
12 miesięcy temu
Bronimy pokoju do ostatniego naboju.
Krasnal
12 miesięcy temu
Brońmy chrześcijańskiej Armenii przed postkomunistyczną Rosją oraz muzułmańską Turcją. Erdogan i Putin - won z Kaukazu!
prl
12 miesięcy temu
Tą informację podało radio erewań?
Rozsądek
12 miesięcy temu
Całym sercem z pokojem i zawieszeniem broni
bECBFHXv
dcd
12 miesięcy temu
proxy war. mówmy o konflikcie Rosja-Turcja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić