o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Zestrzelili samolot? Turcja zaprzecza

82
Podziel się

Armenia oskarżyła Turcję o zestrzelenie swojego samolotu bojowego. Zginął pilot maszyny. Władze w Ankarze zaprzeczają tym doniesieniom.

Zestrzelili samolot? Turcja zaprzecza
Turecki F-16 miał zestrzelić ormiański samolot bojowy (Twitter)
bDyURojV

Według rządu w Erywaniu, turecki myśliwiec F-16 zestrzelił we wtorek jeden z samolotów bojowych znajdujących się w ormiańskiej przestrzeni powietrznej. Zginął pilot samolotu. Turcja określiła te informacje jako „absolutnie nieprawdziwe”.

Armenia oskarża Turcję. Mieli zestrzelić ich samolot

Rzeczniczka ministerstwa obrony Armenii powiedziała, że ​​ormiański samolot bojowy Suchoj Su-25 był na misji wojskowej, kiedy został zestrzelony przez myśliwiec F-16 należący do tureckich sił powietrznych. To nie uszło uwadze polityków z Turcji. Na oskarżenia zareagował rzecznik rządu w Ankarze Fahrettin Altun.

bDyURojX
Armenia powinna przestać okupować terytoria innych krajów, zamiast uciekać się do tanich sztuczek propagandowych – powiedział Altun.

Wojna o Górski Karabach

Górski Karabach to enklawa należąca formalnie do Azerbejdżanu. Jest zamieszkiwana i kontrolowana przez Ormian, którzy w 1992 roku ogłosili niepodległość Republiki Górskiego Karabachu. W latach 1992-1994 wojna o ten teren kosztowała życie 30 tys. osób.

bDyURokd

Mimo ogłoszenia zawieszenia broni w incydentach granicznych rokrocznie ginęło tam kilkadziesiąt osób. Trwający latami stan niepewności wokół zawieszenia broni w konflikcie o Górski Karabach zarówno politycy Armenii, jak i Azerbejdżanu, wykorzystywali do jednoczenia wokół siebie zwolenników. Był to też dobry pretekst do wydawania ogromnych sum na zbrojenia.

Do nowych walk w konflikcie o Górski Karabach doszło w niedzielę 27 września. Azerbejdżan i Armenia wzajemnie oskarżają się o jego rozpoczęcie. Obie strony uważają, że sporny teren jest przynależny właśnie im.

bDyURoke

Azerbejdżan korzysta ze wsparcia militarnego bliskiej etnicznie Turcji. Armenia jest złączona sojuszem militarnym z Rosją. Kreml stwierdził wcześniej, że jest w stałym kontakcie z Turcją, Armenią i Azerbejdżanem.

Obejrzyj także: Armenia-Azerbejdżan. Wojna o Górski Karabach. "Konflikt odgrzewa Putin"

bDyURokf
bDyURoky
KOMENTARZE
(82)
altenroy
4 miesiące temu
Za rzezie Ormian przez Turków w czasie I wojny światowej, Turcja powinna odpowiedzieć przed Trybunałem Międzynarodowym. Ludobójstwo nigdy nie ulega przedawnienia. Teraz znowu Turcję świerzbią rączki. Rosja powinna wesprzeć militarnie Ormian.
Pan Polski
4 miesiące temu
mam nadzieję że Rosja i Iran wspomogą Armenię w walce z najeźdźcą
0011001.
4 miesiące temu
Zestrzelać tureckie samoloty i zaprzeczać.
bDyURokz
ziutek
4 miesiące temu
nie rozumię tego sojuszu z rosją armeni jeżeli to jest sojusznik to rosja powinna zniszczyć wroga armeni
Ben
4 miesiące temu
Pomodlę się aby Turkom wspierających ISIS i bandy w Syrii, mordujących Kurdów oraz chrześcijan gdzie się da (Armenia) ktoś utarł nosa i zniszczył ich wojsko, czym więcej tym lepiej.
Najnowsze komentarze (82)
Awangard
4 miesiące temu
Rosja jest najsilniejszym państwem świata bo ma najwięcej głowic jądrowych i jako jedyne państwo rakiety hipersoniczne do ich przenoszenia Rosja pokonała konwencjonalnie usa w syrii
AntyCebulak
4 miesiące temu
Szef MSZ Ukrainy: popieramy integralność terytorialną Azerbejdżanu. Prawdziwy i liczny naród, któremu należy się wielki szacunek.
piotr
4 miesiące temu
Jest to konflikt de facto religijny. Ormianie to katolicy. a Azerbejdżan to kraj muzułmanski.Zwalczajmy dalej Rosję, to niebawem będziemy się uczyć tureckiego.
jeżeli
4 miesiące temu
Turcy zestrzelili swój samolot, to o co chodzi Ormianom?
Hayastan
4 miesiące temu
Turki to barbaria. Nie powinno ich być w NATO.
joda
4 miesiące temu
Rośnie w siłę bardzo groźne i agresywne imperium muzułmańskie i to w bardzo ważnym geopolitycznie miejscu. Ciekawe jak na to zareagują wielcy gracze tego świata, USA, Chiny i Rosja.
064
4 miesiące temu
Rosja ma teraz inne problemy gospodarczo tonie a tu jeszcze Białoruś to gdzie tu mówić o Armenii
anja
4 miesiące temu
Ormianie i tak zajmą Baku!
bDyURokr
Pacyfista
4 miesiące temu
Bronimy pokoju do ostatniego naboju.
Krasnal
4 miesiące temu
Brońmy chrześcijańskiej Armenii przed postkomunistyczną Rosją oraz muzułmańską Turcją. Erdogan i Putin - won z Kaukazu!
prl
4 miesiące temu
Tą informację podało radio erewań?
Rozsądek
4 miesiące temu
Całym sercem z pokojem i zawieszeniem broni
dcd
4 miesiące temu
proxy war. mówmy o konflikcie Rosja-Turcja
Ormianie
4 miesiące temu
To czas na odwet i strącić 2 samoloty tureckie , oni zawsze pamiętają i do puki się nie zemszczą w odwecie nie darują !!! To jest taki kraj
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić