Policja się nie patyczkowała. Turyści nie mieli maseczek. Hit internetu

77

W Indonezji wynaleziono nietypowy sposób na karanie osób, które nie noszą maseczek ochronnych. Zdjęcia ukaranych szybko zyskały dużą popularność w sieci.

Policja się nie patyczkowała. Turyści nie mieli maseczek. Hit internetu
Turyści robili za karę pompki (Satpol PP Badung)

Na całym świecie nadal trwa walka z pandemią koronawirusa. Przestrzeganie nowych środków ostrożności stało się w wielu miejscach regułą. Za brak przestrzegania zasad w postaci ignorowania nakazu noszenia maseczek możemy zostać ukarani na terenie Polski mandatem do 500 złotych. W Indonezji wymyślono inny system kar.

Problemem dla mieszkańców wyspy Bali stali się turyści. Władze podkreślają, że to właśnie Ci najczęściej łamią obowiązek noszenia maseczek ochronnych, który został wprowadzony w sierpniu ubiegłego roku. Policja znalazła nietypowy sposób na karanie niestosujących się do zasad. Za brak maski winny musi zrobić 50 pompek, a za jej niewłaściwe ubranie kara wynosi 15. W sieci opublikowano nagrania, na których widać "pompujących" urlopowiczów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Głos w sprawie zabrał w rozmowie z amerykańskim ABC miejscowy policjant. Przyznał, że turyści nie szanują często ich lokalnej kultury. Ma się to przejawiać również w ignorowaniu obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Dodał również, że cudzoziemcy, którzy zostali złapani, zdawali się nie doceniać siły protokołów zdrowotnych w okolicy.

Koronawirus w Indonezji

Pandemia koronawirusa w Indonezji nadal nie odpuszcza. 22 stycznia padł tam nowy dobowy rekord ponad 13 600 zakażeń. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się tam 965 tysięcy osób. Niestety 27 453 z nich poniosło śmierć.

Zobacz także: Koronawirus. Ruszyły w Polsce szczepienia preparatem Moderny
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić