Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Twierdzą, że mają dane 7 mln użytkowników Instagrama. Wśród nich Ronaldo, papież i Taylor Swift

4

Grupa hakerów Doxagram oferuje w sieci Dark Web sprzedaż danych do logowania 7 mln kont na Instagramie. Cyberprzestępcy twierdzą, że są w posiadaniu haseł największych światowych gwiazd.

Twierdzą, że mają dane 7 mln użytkowników Instagrama. Wśród nich Ronaldo, papież i Taylor Swift
(iStock.com)

Hakerzy twierdzą, że mają także adresy e-mail i numery telefonów swoich ofiar. Specjaliści potwierdzają, że taka kradzież mogła mieć miejsce. Winny może okazać się błąd Instagrama, który wykryto w tym tygodniu. To on pozwolił hakerom umieścić nagie zdjęcia Justina Biebera na koncie Seleny Gomez.

To może być największy atak hakerski od czasów włamania do kont iCloud celebrytów. Wśród prawdopodobnych ofiar hakerów są: papież Franciszek, Taylor Swift, Cristiano Ronaldo, Beyonce, Katy Perry, Emma Watson, Emilia Clarke, Floyd Mayweather, David Beckham, Paul Pogba i wielu innych.

To tak jakby twoje hasło i numer telefonu zostały dziś opublikowane w gazecie. Każdy może je mieć. Hakerzy mogą te dane wykorzystać dosłownie do wszystkiego - komentuje Patrick Martin specjalista ds. bezpieczeństwa w sieci w rozmowie z "Daily Mail".

Na razie do sieci trafiła próbka danych dotycząca 10 tys. kont na Instagramie. Użytkownicy sieci Dark Web mogą kupić dane jednej osoby za 10 dolarów, czyli nieco ponad 35 zł. Hakerzy grożą, że już niedługo udostępnią większą liczbę wrażliwych danych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić