Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Tysiące Hiszpanów na ulicach. Mają jasne oczekiwania

8
Podziel się

Na ulice Madrytu wyszło mnóstwo Hiszpanów. Gigantyczna antyrządowa manifestacja to odpowiedź obywateli na zapowiedź ułaskawienia dwunastu przywódców zamachu stanu w Katalonii w 2017 roku.

Tysiące Hiszpanów na ulicach. Mają jasne oczekiwania
Protest w Hiszpanii (PAP)
bEUQnPJx

Premier Sanchez ma coraz więcej wrogów. By utrzymać się u władzy, musi się sporo napocić.

Ostatni pomysł rządu wywołał falę niezadowolenia. Obywatele Hiszpanii protestują przeciwko ułaskawieniu dwunastu przywódców zamachu stanu w Katalonii w 2017 roku. Ich celem jest też obrona demokracji w Hiszpanii.

bEUQnPJz

Rząd tłumaczy projekt ułaskawienia "potrzebą pojednania i dialogu" z nacjonalistami katalońskimi. Hiszpanie są jednak przekonani, że pojednanie i dialog to coś niemożliwego do zrealizowania.

Hiszpanie mają dość. Domagają się dymisji Sancheza!

Obywatele Hiszpanii dają jasno do zrozumienia, że nie chcą, by w kraju rządził Sanchez. Sprzeciwiają się pomysłowi ułaskawienia osób skazanych za działalność wywrotową w Katalonii, ale także chcą stawać w obronie sądów, które zostały "zaatakowane przez rząd Sancheza".

bEUQnPJF

Na ulicach pojawiło się mnóstwo osób. Dokładne informacje o frekwencji nie zostały na razie zaprezentowane, ale na podstawie zdjęć czy innych przekazów telewizyjnych można wnioskować, że przez ulice Madrytu przewinęły się miliony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQnPKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
lulu
6 miesięcy temu
to tak jak duda
Jacek-3
6 miesięcy temu
Nie podoba im się reforma wymiaru sprawiedliwości? Ciekawe czy Sanchez ma kota? Nie chcę nic sugerować, ale słowo "Sanchez" ma tyle samo sylab co słowo "Smoleńsk" i też jest na "S"... Przypadek? 😂
javi
6 miesięcy temu
Uwolnienie morderców-zamachowców, to zły pomysł!
bEUQnPKb
Paolo
6 miesięcy temu
a ja myślałem, że protestuja w sprawie ściemy pandemicznej
tw balbina
6 miesięcy temu
ostatni wekend protestowało miliony ludzi w europie przeciw medycznemu ekspeymentowi czyli szczepieniu pseudoszczepionkom
Jack40
6 miesięcy temu
A mnie ciekawi za co tych 12 konkretnie siedziało bo u nas dwaj bracia Kowalczykowie jak wysadzili aulę milicji w nocy w Opolu z 5 na 6 października 1971, bezpośrednio przed akademią z okazji Święta Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa, w trakcie której miano wręczać nagrody i odznaczenia funkcjonariuszom tłumiącym protesty w Szczecinie w grudniu 1970 i to w taki sposób by nikt nie ucierpiał to odsiedzieli za to 13 lat a drugi 15 lat A dla przykładu Fidel Castro za atak na koszary rządowe i kilku godzinna strzelaninę gdzie gineli ludzie odsiedział 2 i pół roku a Hugo Chavez jako młody porucznik za atak z grupą spiskowców na pałac prezydenta i strzelaninę odsiedział niecałe 3 lata sprawdzcie sami czy kłamię
Echżycie
6 miesięcy temu
Socjaliści na kopach z rządu. Viva republica
brzoza
6 miesięcy temu
brawo jechac z kaczynskim dewastatorem kraju
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić