Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Uchodźca zaatakował policjantkę. Kanclerz Austrii zapowiada deportację migrantów

576
Podziel się

28-letni obywatel Afganistanu zaatakował na komisariacie w Wiedniu policjantkę. Austriacki kanclerz Sebastian Kurz nazwał to zachowanie niedopuszczalnym. Zapowiedział także kontynuowanie polityki deportacji migrantów.

Uchodźca zaatakował policjantkę. Kanclerz Austrii zapowiada deportację migrantów
Sebastian Kurz zapowiedział ostrą politykę wobec nielegalnych imigrantów (Getty Images)
bEDMVetN

Afgańczyk trafił na komisariat w Wiedniu w środę po tym, jak okazało się, że przebywa w Austrii nielegalnie. Mężczyzna zaczął kopać i bić policjantkę. Wykrzykiwał także pod jej adresem seksistowskie obelgi.

Sebastian Kurz ostro o migrantach "Nie przestrzegają praw i nie akceptują naszych wartości"

Na pomoc policjantce ruszyli inni funkcjonariusze. Agresywny mężczyzna został błyskawicznie obezwładniony. Policjantka doznała w ataku obrażeń szyi oraz dłoni.

bEDMVetP
Życzę rannej szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział kanclerz Austrii Sebastian Kurz.

Austriacki przywódca ocenił jednocześnie, że tego typu incydent nigdy nie powinien mieć miejsca. Zapowiedział twardą politykę wobec nielegalnych migrantów.

Niedopuszczalne jest, że ludzie przyjeżdżają do nas w poszukiwaniu schronienia, ale nie przestrzegają naszych praw ani nie akceptują naszych wartości. Incydenty takie jak ten pokazują, dlaczego należy kontynuować deportacje migrantów – podkreślił Kurz.
bEDMVetV

Austria. Migranci zamordowali 13-latkę. "Pewne rzeczy muszą ujrzeć światło dzienne"

Na początku lipca policja w Austrii aresztowała trzech Afgańczyków podejrzanych o zgwałcenie i zamordowanie 13-letniej dziewczynki. Dwóch oskarżonych, w wieku 16 i 18 lat ubiegało się o status uchodźcy. Trzeci z mężczyzn stracił taką możliwość po tym, jak zapadł wobec niego wyrok skazujący za kradzież.

Sprawa zamordowania nastolatki szybko obiegła austriackie media. W kraju ponownie rozgorzała dyskusja na temat przyjmowania migrantów. Trzy austriackie organizacje pozarządowe oceniły, że śmierć dziewczynki została wykorzystana jako "rasistowski manewr dywersyjny" w celu szerzenia uprzedzeń.

bEDMVetW

Na te słowa ostro zareagował Sebastian Kurz. Stwierdził, że "zdecydowanie sprzeciwia się przekształcaniu sprawców w ofiary".

Istnieje prawda, która musi ujrzeć światło dzienne, i będę ją powtarzał. Mówienie o "rasistowskim manewrze dywersyjnym" jest kpiną i policzkiem dla pogrążonej w żałobie rodziny ofiary – podkreślił.

Obejrzyj także: Atak terrorystyczny w Wiedniu. Dramatyczna relacja Polaka

bEDMVetX
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDMVeuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(576)
bogu
1 tyg. temu
Niemcy maja za swoje.
PolakPatriota
2 miesiące temu
Jaką rolę, jaki cel ma szerzący się w Europie islam? Jakie postawił sobie zadania? Jakie zmiany idą wraz z napływającymi do nas z całego świata islamistami?
Husaria
2 miesiące temu
Gdy zalewa nas chłam...
bEDMVeur
Tomas
2 miesiące temu
Kurz brawo. Masz te jaja by pokazać tym mośkom w UE jak dba się interesy swoich obywateli. Rób to co mówisz a jestem z Tobą
antytabac
2 miesiące temu
Bravo !!!
Gosc
2 miesiące temu
Na pontony i utopic na srodku morza nierobow,do samolotow i zrzucic bez spadochronow truchlo bo inaczej bedzie zle w UE a potem i w Polsce jak sie to dziadostwo rozprzestrzeni.
Marek
2 miesiące temu
To jest inwazja islamu na Europe
Polak
2 miesiące temu
Współpracowali z hitlerowcami a teraz pouczaja wszystkich.
fjud
2 miesiące temu
Nie po to powstawały przez wieki państwa, kultury, aby w imię pseudo "poprawności" politycznej tworzyć multi kulti.
Assa
2 miesiące temu
Tak nie wolno. To ubogaca kraj. Niech Tsue coś z tym zrobi. PO i opozycja powinny zaprotestować w Parlamencie Europejskim
Emeryt
2 miesiące temu
Powinni najpierw połamać ręce i nogi ,a potem wywieść dla przybył. Dość tego bydła ,które nie respektuje naszego prawa
Petern
2 miesiące temu
Tego Kurtza załatwi Tusk . Chociaż Tusk skarży do trybunału tylko swoich największych wrogów ...
ddd
2 miesiące temu
zakaz islamu i pisu w UE !!!
bEDMVeuj
B_Aran
2 miesiące temu
Szanujmy to co mamy. Jak przyjdzie Donald to oni wszyscy wylądują u nas w ramach odwdzięczenia się Niemcom za stołki w Brukseli. Może dziś nie jest idealnie ale przynajmniej nie jesteśmy gośćmi w swoim Kraju.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić