Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze. Przemówił do kilkunastu tysięcy wiernych

84

Do Częstochowy tłumnie przybyli słuchacze Radia Maryja. Wydarzenie jest wyjątkowe – to największa taka pielgrzymka od czasu wybuchu pandemii COVID-19. Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia była przemowa ojca Tadeusza Rydzyka. Jakie tematy poruszył?

Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze. Przemówił do kilkunastu tysięcy wiernych
Tadeusz Rydzyk przemawiał do pielgrzymów z Rodziny Radia Maryja (PAP, Waldemar Deska)

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie był jedynym duchownym, który wziął udział w pielgrzymce. Jak podaje "Se.pl", poza redemptorystą w wydarzeniu uczestniczą również ojciec Janusz Sok i arcybiskup Marek Jędraszewski.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja 2020. Przemówienie ojca Tadeusza Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk podziękował pielgrzymom za to, że odważyli się przybyć na Jasną Górę mimo pandemii COVID-19. Jednocześnie zakonnik zaapelował do wiernych, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa i przepisów.

Gratuluję odwagi! Ale gratuluję również całego wysiłku i gratuluję tej ostrożności też. Bądźmy dalej ostrożni, zachowajmy wszystkie przepisy – cytuje Tadeusza Rydzyka "Se.pl".
Zobacz także: Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

Redemptorysta poprosił Polaków o modlitwę. W swoim przemówieniu przytoczył słowa papieża Jana Pawła II na temat codziennego zwracania się do Boga. Jak wykazywał, poprzez takie działanie pielgrzymi są w stanie wpływać na sytuację w kraju. Zobowiązał ich również do szczególnej troski o rodzinę i młodzież.

Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział jeszcze jedno. Powiedział – wiele razy do nas mówił, ale tak mocno zapamiętałem sobie te słowa – "macie wiele do zrobienia w Polsce". Przez modlitwę codzienną, przez wpływ na rodziny, przez wpływ na młodzież – powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk ("Se.pl").

"Dziennik Zachodni" podaje, że w poprzednich latach pielgrzymki na Jasną Górę gromadziły więcej uczestników. Jednak ze względu na pandemię COVID-19 tym razem w wydarzeniu Rodziny Radia Maryja wzięło udział kilkanaście, a nie kilka tysięcy uczestników. Większość pielgrzymów miała stosować się do nakazu zasłaniania ust i nosa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić