Udawała poród na pokładzie samolotu. To była zaplanowana akcja

5

Na pokładzie jednego z samolotów pasażerskich doszło do niewiarygodnej sytuacji. Jedna z pasażerek udawała, że rodzi podczas lotu, aby wymusić konkretną reakcję pilota. Jej działanie okazało się zorganizowaną akcją.

Udawała poród na pokładzie samolotu. To była zaplanowana akcja
Kobieta udawała poród (zdjęcie ilustracyjne) (Wikimedia Commons)

Ta historia mogłaby stanowić scenariusz do hollywoodzkiej produkcji. 7 grudnia na pokładzie samolotu pasażerskiego linii Pegasus Airlines lecącego z Casablanki do Stambułu jedna z pasażerek zaczęła rodzić. Nagła sytuacja zwróciła uwagę personelu pokładowego. Pilot nie miał wyboru, podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klapa ludzi Morawieckiego? "To postępująca erozja"

Pilot wylądował maszyną na lotnisku El Prat w Barcelonie. Po zakończeniu procedury lądowania drzwi od samolotu otworzyły się, gdyż liczyła się każda sekunda, aby pomóc rodzącej kobiecie. Nagle niespodziewanie z pokładu zaczęli uciekać pasażerowie. 28 obywateli Maroka wybiegło na płytę portu lotniczego. Wywołało to spore zdziwienie zarówno innych pasażerów, jak i załogi samolotu.

Rodząca pasażerka w trakcie całego zamieszania została przetransportowana do szpitala w Barcelonie. Tam okazało się, że nie ma żadnych symptomów świadczących o rzekomym porodzie. Jej działanie miało na celu posadzenie samolotu właśnie w Hiszpanii, aby grupa osób mogła nielegalnie wtargnąć na teren tego kraju. Sprawczyni zamieszania została zatrzymana przez policję pod zarzutem zakłócania porządku publicznego. Prawdopodobnie zostanie deportowana.

Sytuacja z Barcelony odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie. Hiszpańskim służbom udało się zatrzymać tylko część z 28 uciekinierów. Pięciu osobom pozwolono na dalszy lot, a ośmiu pasażerów zostało natomiast deportowanych do Maroka. Reszta nadal jest poszukiwana. Incydent wzbudził poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa lotów na tej i podobnych trasach.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić