Ukradli pieniądze z parafii w Winnicy. Wielka kwota

25

Około 40 tys. złotych wynieśli nieznani sprawcy z parafii w Winnicy pod Pułtuskiem (woj. mazowieckie). Proboszcz zgłosił sprawę na policję, ale, jak przyznaje, poczuwa się do odpowiedzialności w tej sprawie. "Nie powinno być tyle pieniędzy w gotówce" - napisał na Facebooku.

Ukradli pieniądze z parafii w Winnicy. Wielka kwota
Z parafii skradziono olbrzymie pieniądze (Getty Images)

Do zdarzenia doszło we wtorek w Parafii Matki Boskiej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy pod Pułtuskiem (woj. mazowieckie). Najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych do plebanii włamali się nieznani sprawcy.

Skradziono 40 tys. złotych z parafii

Jak opisuje parafia na Facebooku, skradziono pieniądze z tacy, które były przygotowane do wymiany. Proboszcz wylicza, że w sumie było tam około 40 tys. złotych.- Były to "dziesiątki" i "dwudziestki" policzone i zagumkowane po 100 - opisuje.

Ksiądz Zbigniew Paweł Maciejewski zgłosił już sprawę na policję. Teraz funkcjonariusze prowadzą niezbędne czynności śledcze i szukają złodziei. Policja i proboszcz prosi o kontakt każdego, kto ma jakąkolwiek informację na temat kradzieży na plebanii.

"Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy"

Duchowny wyznał jednocześnie, że czuję się współodpowiedzialny za to, że doszło do przestępstwa i obiecuje, że naprawi szkodę, jeżeli sprawca lub sprawcy się nie znajdą. - Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy. Nie powinno być tyle pieniędzy w gotówce a ta, co była powinna być zabezpieczona — pisze proboszcz.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Wielki odwrót od Kościoła. Ksiądz o słowach abpa Jędraszewskiego
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić