Ukryta funkcja młynka do kawy z PRL-u. Mało kto o niej wie

346

Sprzęty zakupione w okresie PRL-u dla wielu są ciężkie do zastąpienia. Niewątpliwie jednym z nich jest popularny młynek do kawy. Okazuje się, że ma on swoje ukryte zastosowanie.

Ukryta funkcja młynka do kawy z PRL-u. Mało kto o niej wie
Młynek do kawy (Wikimedia Commons)

Sprzęty z PRL-u charakteryzują się swoją wytrzymałością i wielofunkcyjnością. Nic dziwnego, że wielu Polaków nadal korzysta z urządzeń mających kilkadziesiąt lat. Te zniknęły już ze sprzedaży i są dla swoich użytkowników niezastąpione.

Jednym z najbardziej charakterystycznych urządzeń PRL-u jest młynek do kawy. Ten zrewolucjonizował przed laty polskie kuchnie. Napędzane elektrycznie ostrza wyeliminowały tradycyjne młynki z ręczną korbką. Okazuje się, że popularny sprzęt nadal używany jest przez Polaków. Co ciekawe nie zawsze wykorzystuje się go do mielenia kawy.

Funkcjonalność urządzenia może zaskakiwać. Młynek potrafi wybawić również z opresji. Okazuje się, że zamiast kawy można do niego wsypać cukier. Po jego zmieleniu otrzymamy cukier puder, używany często do przyozdabiania ciast i deserów. Sprzęt potrafi rozprawić się również z przyprawami, z których chcemy przyrządzić marynatę. Jego kolejnym zastosowaniem jest zmielenie starego pieczywa na bułkę tartą.

PRL-owskie młynki nadal można zakupić na aukcjach internetowych. Ceny wahają się od 40 do nawet 200 złotych. Najwyższa kwota dotyczy oferty nowego egzemplarza, który czeka na swojego właściciela od kilkudziesięciu lat.

Zobacz także: "Materiał z płodów w szczepionkach na COVID". Jest reakcja na słowa biskupów
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić