Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Dantejskie sceny w Warszawie. Deszcz spowodował prawdziwy paraliż

97

Warszawa tonie po ulewie. Mieszkańcy stolicy alarmują w internecie, że sytuacja jest naprawdę trudna. Na ulicach zalega bardzo dużo wody, co znacznie utrudnia przemieszczanie się.

Dantejskie sceny w Warszawie. Deszcz spowodował prawdziwy paraliż
Warszawa zalana po ulewie (East News)

Ulewa przeszła nad Warszawą w poniedziałek po południu. O jej skali świadczą obrazki, które w błyskawicznym tempie obiegają internet. Użytkownicy Twittera donoszą, że sytuacja jest poważna - pozalewane są ulice, stacje metra, a na dodatek w wielu miejscach nie działa sygnalizacja.

Radio Zet informuje, że tylko do godziny 17:30 warszawska straż pożarna otrzymała około 300 zgłoszeń. Nieustannie pojawiają się kolejne. Kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży przekazał rozgłośni, że najgorzej jest na Mokotowie, Woli, Żoliborzu i w Śródmieściu.

Zobacz także: Burza w Warszawie. Gwałtowna ulewa, zalane ulice i place stolicy. "Mamy Armagedon"

Czytaj także:

Gwałtowne opady deszczu doprowadziły do wielu utrudnień. Zalegająca na ulicach woda jest ogromnym utrapieniem dla kierowców. Nie są to oczywiście jedyne problemy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warszawa tonie. Premier Mateusz Morawiecki reaguje

Premier Mateusz Morawiecki podjął już kroki, które mają pomóc w opanowaniu trudnej sytuacji w stolicy. - Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych - przekazał na Twitterze Piotr Mueller, rzecznik rządu.

Strażacy mają ręce pełne pracy. Na szczęście póki co nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Pewne jest jednak, że wielu mieszkańców Warszawy poniesie straty - pozalewane zostały bowiem między innymi piwnice i garaże.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić