o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Bruksela wyda miliardy. Ta choroba zabija najwięcej ludzi w Polsce

82
Podziel się

4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Choroba ta wciąż zbiera śmiertelne żniwo w Polsce, Europie i na całym świecie. Dlatego też, w środę Komisja Europejska przedstawiła europejski plan walki z rakiem. Będzie więcej środków i programów, a dużą rolę odegra w tym eurodeputowany z Polski.

Bruksela wyda miliardy. Ta choroba zabija najwięcej ludzi w Polsce
Nowotwory wciąż zabijają (Getty Images)
bErobJLp

Nowotwory wciąż są jedną z najczęstszych przyczyn zgonu w Polsce i Europie. Prognozy opracowane przez European Cancer Information System (ECIS) dla Komisji Europejskiej, wskazywały, że w 2020 roku, w samej tylko Polsce, na nowotwory złośliwe zachoruje niemal ponad 196 tys. osób. W związku z tym Komisja Europejska ogłosiła "europejski plan walki z rakiem". Dużą rolę w programie odgrywa Polak - Bartosz Arłukowicz.

Jestem szefem speckomisji do spraw walki z rakiem w Europarlamencie. W komisji jest 16 państw. Ogłosiliśmy konsultacje, dotyczące opóźnień walki z rakiem, wywołane epidemią Covid-19 - mówi o2 eurodeputowany.

Dodaje, że w jego ocenie chorych na nowotwory będzie coraz więcej, bo kiedy wygaśnie epidemia koronawirusa, więcej ludzi będzie udawać się do lekarzy. A to oznaczać będzie jedno: więcej zdiagnozowanych przypadków i więcej wdrożonych terapii nowotworowych.

bErobJLr

Kiedy we wrześniu zostawał szefem komisji, przekonywał, że celem jej działania ma być wyrównywanie szans między Europą Wschodnią a Zachodnią oraz zapewnienia pacjentom równego dostępu do terapii.

Zobacz także: Nowotwory zabijały już w czasach prehistorii. Niezwykłe odkrycie naukowców
bErobJLx

Teraz Bruksela ma plan na walkę z chorobą. W najbliższych latach, na leczenie nowotworów Unia ma wydać około 4 mld Euro rocznie. Powstaną także nowe programy zdrowotne. Jednym z nich będzie "Diagnostyka i leczenie nowotworów dla wszystkich". Komisja Europejska ma także współfinansować unijną "inicjatywę dotyczącą obrazowania raka”. Jej rezultatem ma być opracowanie nowych, wspomaganych komputerowo narzędzi, które mają wspomagać indywidualne terapie.

Premier i minister obiecują

4 luty to Światowy Dzień Walki z Rakiem. W związku z tym, podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski opowiedzieli o planach Polski na walkę z rakiem. W tym roku ma zostać przyjęta Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej. Ma ona wejść w życie na początku 2022 r.

W przyszłym roku na walkę z nowotworami Polska ma przeznaczyć 12 mld zł.

bErobJLy
Krajowa Sieć Onkologiczna ma poprawić jakość leczenia na wszystkich etapach. Zaczynając od profilaktyki, która jest absolutnie kluczowa, poprzez diagnostykę, proces terapii, aż po rehabilitację - przekonywał szef rządu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErobJLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(82)
bnj
6 miesięcy temu
To wina zbrodniarzy którzy nakazują rolnikom opryskiwać rakotwórczymi nawozami.
Adaś
6 miesięcy temu
Zakazać GMO, papierosów, chemii w żarciu itd to problem zniknie. Ale nie. Na truciu się zarabia. Pacjent wyleczony, klient stracony
PISIOR
6 miesięcy temu
jak Arłukowicz tym się zajmie to będzie tak jak w Polsce za rządów PO i PSL.nic tylko współczuć wszystkim chorym na nowotwory.
bErobJLT
Edward.
6 miesięcy temu
Walka z chorobami w Polsce jest nie równa chorych więcej niż lekarzy słabo opłacanych ,sprzęt orkiestry świątecznej pomocy nie wystarcza państwo nie usilne ,przykład Covid .
osa,,,
6 miesięcy temu
i czas zrobic szczepionkę na te raki , czy to tak trudno pobrać DNA tkanki rakowej i zobaczyć co ją zabija ??? potem u miejsce zaatakowane podać szczepionkę albo lekarstwo i zniszczyc tą rakową tkankę --- a tu nic sie nie robi , chemia naświetlanie i brak skuteczności , nalezy rakowe DNA poznać i popracować nad tym DNA jak uda sie w labolatorium to i w organiźmie sie sprawdzi , jedno jest pewne trzeba tkanke od dopływu krwi odseparować i tlenu nie bedzie i zobaczyc jak zachowuje sie , potem podac jak krew środek co unieszkodliwi obce DNA a reszte nie i po sprawie
Ha1
6 miesięcy temu
Raka już nie ma. Jest tylko covid.
Gosc2
6 miesięcy temu
Profilaktyka w leczenia raka to jest najwazniejsza
Niewiasta
6 miesięcy temu
Lepiej wydać 12 mld w służbę zdrowia niż w kościół katolicki.
olena
6 miesięcy temu
ciekawe skad te miliardy
🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍...
6 miesięcy temu
Nie’wierze 😮 to już COVID nie zabija najwiecej ludzi na świecie ? 🤔😂 pierwszy artykuł od prawie roku... na temat inny, niż ten cały wirus! Pozamykali wszystko, utrudniają przemieszczanie się... a tu taka niespodzianka 🧐
Feniks
6 miesięcy temu
obecny rząd to najlepszy rząd ostatnich 100 lat w eksterminacji ....
Feniks
6 miesięcy temu
alkoholem ,papierosami ,chemią w rolnictwie zamrożeniem leczenia chorych ten rząd podobnie jak poprzednie z nielicznymi wyjątkami prowadzi eksterminację polskiego narodu prawda pismanii?
Feniks
6 miesięcy temu
nie wierzę ani jednemu słowu politykom z polskich elit , sprzedadzą nawet swoje idee aby być na topie o obywatelach nie wspomnę!!
bErobJLL
marek56.b
6 miesięcy temu
Ludzie umierają z powodu utrudnienia dostępu do lekarzy bo wszyscy albo się cowidem zajmują(?) albo są w strachu zamknięci w przychodniach. Jak mogą leczyć cowida kiedy ten lek nie dobry ani tamten tylko w żyłę i rura w gardło i czekają kiedy nogi wyciągnie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić