Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Urzędnicy zabrali psom budy. Internauci są oburzeni

52
Podziel się

Misiek i Dżeki to dobrze znane psy mieszkające w Łochowie.Teoretycznie bezdomne, w praktyce miały swoje budy i sympatyków, którzy sprawowali nad nimi opiekę. Urzędnik zdecydował jednak, że zwierzęta powinny zniknąć.

Urzędnicy zabrali psom budy. Internauci są oburzeni
Misiek i Dżeki byli uwielbiani przez miejscowych. Psy miały swoje budy, zapewnioną opiekę weterynaryjną i jedzenie. (Facebook)
bEUDojLV

Historię Miśka i Dżekiego opisała Łucja Lenartowicz, aktywistka na rzecz zwierząt z Łochowa. Kobieta od lat zajmuje się miejscowymi psami i jest wolontariuszką w schronisku.

Niestety wolontariusze nie są w stanie przyjąć do domu wszystkich zwierząt. Takim przypadkiem byli właśnie Misiek i Dżeki, którzy od lat mieszkali koło Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów pod Łochowem.

bEUDojLX

Psy po przejściach nie były na tyle ufne, by z kimś zamieszkać, jednak mimo wszystko zdobyły sympatię mieszkańców. Postawiono im w tym miejscu budy, a chętni z Panią Łucją na czele sprawowali opiekę nad zwierzętami. Codziennie miały zapewnione pełne miski i w razie potrzeby odpowiednią opiekę weterynaryjną. Jednak budy razem z psami w końcu zniknęły.

Decyzją Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łochowie zostały zniszczone budy, które od 4 lat były schronieniem dwóch bezdomnych psów. To co się dzisiaj stało przekreśla kilka lat mojego i tak zmarnowanego życia. Misiek i Dżeki od kilku lat wiedli spokojne życie na terenie PSZOK-u pod Łochowem. Każdy je znał. Nikt się nie bał - pisze na swoim profilu wolontariuszka.
bEUDojMd

Kobieta zwróciła również uwagę na inny problem. Zauważyła, że schronisko nie może liczyć na wsparcie gminy w kwestii zadbania o warunki psów w schronisku. Internauci szybko zareagowali.

Mam nadzieję, że Pan bezduszny z gminy zrehabilituje się i postawi NOWE BUDY - napisała jedna z użytkowniczek.
Człowiek bez serca - skomentował jeden z mieszkańców Łochowa.
bEUDojMe
Wystarczyłby jeden telefon - "Proszę zabrać te psy". Zabrałabym (...). No cóż,czas najwyższy aby Gmina Łochów wzięła sobie do serca Art.11 Ustawy o Ochronie Zwierząt,mówiący o tym,że wyłapywanie i opieka nad bezdomnymi psami należy do zadań własnych gminy - podsumowuje wolontariuszka.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDojMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
kolar
2 tyg. temu
Podajcie mi namiary na tego urzędnika...załatwię tą sprawę raz a dobrze. Złoczyńca jeden...jakie miał podstawy żeby się takiego czynu dopuścić? No i proszę mi nie pisać o jakimś ranieniu innych, bo taki on jest ten urzędnik, i myślę że bardzo uraził te dwie niewinne istotki. Dawać mi tu adres na tego urzędasa !
kolarz
2 tyg. temu
panie ABC czy pańskim zdaniem zabranie budy psom coś zmieni... przestaną szczekać ? Sięgnij pan do czerepa i przeanalizuj to. Następny niezadowolony...
kolarz
2 tyg. temu
Wysłać go na granicę, niech broni ojczyzny...ale do tego trzeba mieć JAJA...więc najlepiej niewinnych napiętnować.
bEUDojMz
123
2 miesiące temu
To może też pozbawić urzędnika domu niech spędza noc pod gołym niebem
tyle w temaci...
7 miesięcy temu
Urzędnik jak czegoś nie zepsuje to czuje się nie dowartośćiowany. Coś zniszczy to czuje moc.
ned
11 miesięcy temu
na 100 % to zwolennik pisu
MARYSIA 39
11 miesięcy temu
URZEDNICY JAK ZWYKLE ZAJMUJĄ SIE TYM CO NIE TRZEBA....
Tak
12 miesięcy temu
Pewnie były skargi na te psy bo one na ludzi ujadały jak szalone gdy biegały samopas. To że jakiejś garstce nie przeszkadzały nie oznacza że wszystkim pasowało że bezpańskie i nieprzyjemne dla ludzi psy włóczyły się po okolicy i jazgotały. Nie ma czegoś takiego jak psy wolno żyjące. Są koty dziko żyjące a pies to każdy musi mieć właściciela. Skoro aktywistka nie była właścicielem tych psów to nic jej do tego gdzie one teraz są. Urzędnik powinien pozwać ją do sądu za pomówienia i oszczerstwa.
gim
12 miesięcy temu
a dlaczego ta aktywistka nie postawiła tym psom bud w swoim ogrodzie? Miałaby psy u siebie i nikt by im bud nie zniszczył
ABC
12 miesięcy temu
Zaraz zaraz o co tu chodzi? Jakaś aktywistka chciała żeby bezpańskie psy biegały po okolicy i stwarzały zagrożenie, bo ona je dokarmia? Weź kobieto odpowiedzialność za te szczekające burki i jak komuś szkód narobią to zapłać natychmiast, a nie hejtujesz w necie urzędnika. Zgodnie z prawem pies w miejscu publicznym ma być na smyczy i pod opieką właściciela. Nie mogą psy włóczyć się same bez opieki bez znaczenia czy to w mieście czy na wsi.
Gut
12 miesięcy temu
Bezwzględny typek. I co to zostanie tak bez reakcji władz????
Ewka
12 miesięcy temu
Dlaczego zwierzak ma być zawsze winny co szkodziło
Darek
12 miesięcy temu
Łochów czas na nowego urzędnika tylko teraz z sercem wybierajcie a ten jak się nazywa ? Dajcie znać co z tymi psiakami.5 dla zwierząt powinna być wprowadzona
bEUDojMr
radykał
12 miesięcy temu
Czy ten Pan nie ma okien ???. Niełatwo o szklarza w Wigilię wieczorem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić