o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Publiczna egzekucja w Korei Płn. Wstrząsające wieści Radia Wolna Azja

109
Podziel się

Kapitan floty rybackiej został stracony z rozkazu Kim Dzong Una. Powodem było to, co robił podczas pracy, a co surowo zabronione jest przez władze Korei Północnej.

Publiczna egzekucja w Korei Płn. Wstrząsające wieści Radia Wolna Azja
(Getty Images, Yuri Smityuk\TASS)
bECxPXiZ

Radio Wolna Azja, które często nadaje komunikaty stojące w opozycji do władzy Kim Dzong Una przyznało, że jeden z marynarzy, kapitanów koreańskich statków rybackich, został stracony, bo w pracy słuchał niezależnego radia, a nie koreańskiego, ocenzurowanego. Słuchał przeróżnych audycji niemal codziennie od 15 lat.

Jakby tego było mało, za swoje przewinienie kapitan został postawiony przed około setką swoich ludzi. Wszyscy mieli zobaczyć, co spotyka ludzi, którzy słuchają niezależnych dostawców medialnego przekazu. Kapitana zamordowano na oczach m.in. podwładnych i współpracowników.

bECxPXjb

Co najgorsze, mężczyznę wydał jego kolega z pracy, który razem z nim wyruszał na łowy. Zaraz po tym, gdy kapitan został pojmany, przyznał się funkcjonariuszom do winy.

Choi, bo tak nazywał się kapitan, stracony został przez pluton egzekucyjny. Pod jego dowództwem natomiast znajdowała się cała flota statków, złożona z nawet 50 maszyn.

W połowie października kapitan łodzi rybackiej z Chongjin został stracony przez pluton egzekucyjny pod zarzutem regularnego słuchania Radia Wolna Azja od dłuższego czasu - donosi źródło Free Asia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxPXjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(109)
Eli
9 miesięcy temu
Kto pisze te artykuły? Tu nie ma ani ładu ani składu.
Arkadiusz...
9 miesięcy temu
Jedno pytanie, kto z was piszących głosował za pisem, wątpię o uczciwie odpowiedzi..
A H
9 miesięcy temu
Widzę tu na forum krytykę obecnych władz. Pewnie panowie zapomnieli już rycha,donka,i innych ubijających intetesy na cmentarzach. A może piszą te komentarze im podobni.
bECxPXjD
Nuk
9 miesięcy temu
Nie słuchał Medii Narodowych Byliźniaczy kraj znajdziesz na Wisłą.
Słuchacz
9 miesięcy temu
Wciąż czekam na reaktywację Sekcji Polskiej RWE.
Swojak
9 miesięcy temu
Za słuchanie radia można zarobić kulkę. To jest jakieś chore owszem w Polsce mohery wciekaja się jak ktoś słucha nie słusznie ideologicznego radia .zamiast radio Maryja większość słucha rmf FM lub radio zet albo tok fm ale za to nikt nikogo pod ścianą nie postawil
Przemas
9 miesięcy temu
Cały kraj Korei powinien pójść i powiesić kima U publicznić to co czeka wszystkich dyktatorów
Kifender
9 miesięcy temu
Nasz Rząd powinien być wysłany do KIMA na egzekucję za to co robią Polsce. Za ZDRADĘ NARODU POLSKIEHO
pawel
9 miesięcy temu
a ja jak otwieram lodówkę to albo msza, albo, TV trwam, albo radio ma ryja, albo rząd tańczy przed gipsem w Toruniu, albo pan prezydent w Częstochowie klęczy ...przed farbą...
marko
9 miesięcy temu
Czas dyktatur jest policzony. Może zajmie to jeszcze z jedno lub dwa pokolenia ale już po nich...nie da się w nieskończoność blokować myślenia i ogólnie dostępnych źródeł informacji do tego trzeba dodać, że każde młode pokolenie jest już bardziej odważne od poprzedniego
Piotr
9 miesięcy temu
U nas za trzymanie flagi 10 tys kary od Sanepidu, po czyms takim ludzie sami sie beda wieszac - dla niektorych to dlug nie do splacenia.
Kim Duo
9 miesięcy temu
Eee tam. Myśleliśmy,ze Kim będzie strzelał osobiście...w potylicę?
amen
9 miesięcy temu
Powstaje Radio Wolna Polska zgadnijcie kto za tym stoi???????......
bECxPXjv
UFO
9 miesięcy temu
Przeszkadza wam PIS a za PO to raj mieliście , wszystko posprzedawane cukrownie zakłady małe i większe z plajtowały bo przekupne marionetki sprowadzały z zachodu . Węgiel tez zaczęli sprowadzać juz dawno temu . Lepper za Czasów PISu nie strajkował i rolnicy też .Juz zapomnieliście co bylo . Zacznijcie dbać o siebie na wzajem i szanować sie , a nie wiochę na strajku kobiet kochających inaczej robic . Świat sie śmieje z was . Hurcie 2iej Hollandii?- to nie jest dobry pomysł .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić