Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

USA. 59-latek nie chciał nosić maseczki. Postanowił zabić burmistrza

5

Meredith Dowty z Wichita w stanie Kansas nie zgadzał się z nakazem zasłaniania ust i nosa. 59-latek obwiniał za jego wprowadzenie burmistrza. Zaczął grozić mu śmiercią. Dowty zażądał nawet od pracownika urzędu miasta adresu polityka.

USA. 59-latek nie chciał nosić maseczki. Postanowił zabić burmistrza
Brandon Whipple, burmistrz Wichita, omal nie padł ofiarą morderstwa (YouTube.com, City of Wichita)

Meredith Dowty jest emerytowanym pracownikiem straży pożarnej oraz lokalną gwiazdą muzyki. 59-latek został aresztowany po tym, jak zażądał od jednego z pracowników urzędu miasta adresu burmistrza. Oświadczył wprost, że potrzebuje tych danych, aby skrzywdzić polityka.

Powiedział, że zamierza mnie porwać i poderżnąć gardło, dlatego potrzebuje mojego adresu – wspomina w rozmowie z "New York Post" Brandon Whipple, burmistrz Wichita.

Morderstwo za nakaz noszenia maseczki. 59-latek z USA zatrzymany

Urzędnik potraktował żądanie poważnie i zaalarmował policję. Funkcjonariusze zatrzymali 59-latka, która najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania gróźb karalnych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Brandon Whipple przyznał w rozmowie z mediami, że 59-latkiem kierowała wściekłość z powodu licznych mandatów, jakie otrzymał za brak maseczki ochronnej. Wyrażał on także gniew z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, przez które nie może odwiedzić swojej matki w domu opieki. Burmistrz nie kryje, że odczuwa silny niepokój w związku ze zdarzeniem.

To nie był zwykły facet, który wypisuje coś w mediach społecznościowych. Skontaktował się z kimś, kto wie, gdzie mieszkam i najwyraźniej sądził, że poda mu mój adres – przyznał Brandon Whipple ("New York Post").
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Prezydent Poznania o antymaseczkowcach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić