Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
Natalia Kurpiewska
|

Dostał mandat za brak maseczki, więc przyszedł do lekarki. Wyprosiła go z gabinetu

54
Podziel się

Przychodzą do przychodni i oczekują zwolnień z obowiązku noszenia maseczek. - Tacy pacjenci zgłaszają się masowo - mówi szefowa Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Jednego z nich, który chciał się wykręcić od płacenia mandatu, wyprosiła z gabinetu.

Dostał mandat za brak maseczki, więc przyszedł do lekarki. Wyprosiła go z gabinetu
Polacy przychodzą do lekarzy po zwolnienia z noszenia maseczek (Pixabay, pixabay)
bEUxbEMl

Jak podkreśla dr Bożena Janicka w rozmowie z money.pl, powszechnie panuje przekonanie, że przy chorobach płuc, serca czy astmie maseczka nie jest wymagana.

Pytam się, kto naopowiadał takich bzdur? Ci pacjenci szczególnie powinni chronić swoje drogi oddechowe, aby się nie "nadkażać". Dla nich koronawirus jest jeszcze bardziej groźny - żali się dr Janicka.

Lekarka dodaje, że medycy nie wystawiają tego typu zaświadczeń. A "chorych" w gabinetach lekarskich po zwolnienie z noszenia maseczki przybywa coraz więcej.

bEUxbEMn

Okazuje się, że nie tylko chorzy przychodzą po zaświadczenie. Niektórzy chcą po prostu... uniknąć mandatu.

Zobacz także: Limity w sklepach. Będzie inaczej niż wiosną
Miałam taki przypadek pana, który domagał się ode mnie takiego zaświadczania zwalniającego z noszenia maseczki, bo już dostał karę 500 zł, a nie chce płacić. Musiałam wyprosić go z gabinetu - mówiła dr Janicka.
bEUxbEMt

Koronawirus. Kto może nie nosić maseczek?

Jak czytamy w piśmie prezes PPOZ do Ministerstwa Zdrowia, tylko niewielka grupa osób jest zwolniona z noszenia maseczki.

Są to osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim oraz mające trudności z samodzielnym zakryciem lub odkryciem ust i nosa - czytamy.
bEUxbEMu

Żadna inna choroba ani sytuacja nie zwalnia z noszenia maseczki. Jak dodaje lekarka, medyk, który wystawiłby tego typu zaświadczenie, mógłby przysporzyć sobie problemów.

Gdyby taki pacjent otrzymał to zaświadczenie i się zaraził, w wyniku czego doznałby uszczerbku na zdrowiu, mógłby pozwać lekarza, który zalecił mu nienoszenie maseczki - mówi dr Janicka.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Według piątkowych informacji, dzienna liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 7705. Niestety odnotowaliśmy rekord zgonów - zmarły 132 osoby.

bEUxbEMv

Zobacz także: Koronawirus. Specustawa o ochronie zdrowia. Piotr Mueller o pracy lekarzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUxbEMO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
Adam
8 miesięcy temu
Głupie tłumaczenie ze gdyby zachorował to lekarz odpowie. A jak taki lekarz zaszczepi człowieka i ten się pochoruje albo umrze to wtedy tez może pozwać lekarza ???
Ale
12 miesięcy temu
Sporo lekarzy zaprzedało się systemowi.
emeryt
rok temu
Ludzie na straganie gadają, ze takie zwolnienie to koszt 8 tys. zł i masz kwitek, albo że lekarze proszą rodzinę o pozwolenie na wypisywanie w aktach zgonu że to z powodu Covidka i kasują 7 tys zł z NFZ . Czy to prawda?
bEUxbEMP
Prawnik
rok temu
Obowiązek zasłaniania ust i nosa przez wszystkich nie ma podstawy prawnej. Ograniczenia, nakazy i zakazy zostały nałożone “na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi” – jak głoszą rozporządzenia wydane przez Radę Ministrów. W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić (…) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Jak widać, wskazany w tym przepisie obowiązek dotyczy wyłącznie “osób chorych i podejrzanych o zachorowanie
Stara
rok temu
W Grudziądzu w biedronce ul.chelminska 117 dzisiaj przed 22 klient bez maski kasjerka z opuszczona maska tak sobie chodzili po sklepie i radośnie gawedzili na zwrócona uwagę o braku maseczki odpowiedź kasjerka i ochroniarza była nie są od zwracania uwagi klientowi. Kasjerka posłużyła klienta bez maski a resztę klientów miała w głęboki poszanowaniu
Kamil 29
rok temu
Straszne co się dzieje ktoś chce zmienić świat i ład na świecie wiele firm promuje kobiety przy rekrutacji przez co mężczyźni tracą...bo jakiś cwaniak u góry sobie tak wymyślił...nie liczy się wiedza umiejętności wystarczy mieć c..ki...
gość
rok temu
CBŚ powinno zająć się takimi lekarzami co wystawiają zaświadczenia zakazujące nie noszenia maseczek.I to w trybie pilnym!!!!
robocop56
rok temu
Lekarz powinien takie zaswiadczenie wypisac kazdemu zdrowemu pacjentowi ,ktory o takowe zaswiadczenie prosi!Bo ustawa z 2008 roku obostrzenia zakrywania ust i nosa dotyczy tylko ludzi chorych lub takich ,ktorzy mieli kontakt z osobami chorymi !
MJ-12
rok temu
Pacjent mówi że nie może nosić maseczki a lekarz konował bez żadnych badań mówi że może nosić maskę. Cudowne uzdrowienie.
tak jest
rok temu
Niestety lekarze PZO nie chcą (niektórzy) pomóc pacjentom. Do lekarza 1 kontaktu czeka się na rozmowę telefoniczną 3-4 tygodnie. Pacjenci z poważnymi chorobami. Do innych nie można się dodzwonić. Przyjdzie się, bo ma się bardzo złe wyniki, to panie lekarki wypraszają, a siedzą pozamykane w swoich gabinetach. Pusto na korytarzach, ludzi nie ma. Nie jestem za Sasinem, ale tu ma rację. Są lekarze bardzo pomagajacy w szpitalach i pewnie w przychodniach, ale są i tacy co się boją i wszystko od siebie odrzucają.
$ram
rok temu
kto by sie przejmowal maseczkami przeciez one nie chronia ani tez nie zapobiegaja rozprzestrzenianiu sie wirusa jak juz ktos chory jest to tylko w jakims stopniu jak kicha itp to ogranicza rozprzestrzenianie ale nie blokuje calkowicie tak wiec to tylko pic na wode zarabiaja producenci oraz policja/panstwo na frajerach ktorzy przyjmuja mandaty
. Uu
rok temu
A nie można mieć bezobjawowych problemów z oddychaniem?
Omg
rok temu
Nie da się was czytać, rodacy. Koorwicie na rząd, że nic nie robi, a jednocześnie rękami i nogami bronicie się przed noszeniem maseczek. Co z wami? Przecież to nie wasza prywatna sprawa, tylko nas wszystkich. Parasola możecie nie nosić. Kapelusza nie zakładać. Nie kasować biletów. Ale do uja, nie narażajcie innych na waszą głupotę
bEUxbEMH
Lala666
rok temu
A gdzie ta pani doktor przyjmuje? Chętnie się zgłoszę, bo mam kilka chorób współistniejacych, których nikt teraz nie chce leczyć. Kolejna bzdura i artykuł na zamówienie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić