Katoliccy biskupi nie chcą, aby Joe Biden przyjmował komunię. Oto powód

315

Joe Biden ma kolejne problemy. Tym razem przeciwko prezydentowi Stanów Zjednoczonych zaczęli opowiadać się katoliccy biskupi. Jeśli zrealizują swoje postanowienie, już od czerwca Bidenowi nie będzie wolno przyjmować komunii. Nie będzie jedyną taką osobą.

Katoliccy biskupi nie chcą, aby Joe Biden przyjmował komunię. Oto powód
Prezydent Joe Biden nie będzie dłużej przyjmował komunii? Biskupi mają prezydentowi wiele do zarzucenia. (Getty Images, Chip Somodevilla/Staff)

Już w czerwcu katoliccy biskupi ze Stanów Zjednoczonych wezmą udział w ogólnokrajowym zjeździe. Właśnie wtedy mają zapaść decyzje, które wpłyną na funkcjonowanie milionów wierzących Amerykanów. W tym – samego Joe'go Bidena.

Joe Biden przestanie przyjmować komunię? Apel amerykańskich biskupów

Jak informuje Yahoo!News, członkowie Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych przygotowują nowy dokument. Zgodnie z jego treścią katolicy, którzy otwarcie wyrażają poparcie dla prawa do aborcji, nie będą mogli przyjmować komunii.

Popieranie prawa do aborcji przez wiernych już od dziesięcioleci niepokoi katolickich biskupów. Jednak temat na nowo rozgorzał po tym, jak Joe Biden został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest on drugim – po Johnie Fitzgeraldzie Kennedym – rzymskim katolikiem, który zdobył to stanowisko.

Zarówno w trakcie kampanii wyborczej, jak i prezydentury Joe Biden wyrażał poparcie dla prawa do przerywania ciąży. Katoliccy duchowni, w tym arcybiskup Joseph Naumann z Kansas City, uważają jednak aborcję za niemoralną i planują publiczne upomnienie prezydenta USA.

Ponieważ prezydent Biden jest katolikiem, stanowi to dla nas wyjątkowy problem. To może wywoływać zamieszanie. Jak można twierdzić, że jest się gorliwym katolikiem i robić rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła? – tłumaczył arcybiskup Joseph Naumann w rozmowie z The Associated Press.
Zobacz także: Zobacz też: Joe Biden dogada się z Andrzejem Dudą? Sikorski: będzie miał pod górkę
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić