Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Katoliccy biskupi nie chcą, aby Joe Biden przyjmował komunię. Oto powód

199
Podziel się:

Joe Biden ma kolejne problemy. Tym razem przeciwko prezydentowi Stanów Zjednoczonych zaczęli opowiadać się katoliccy biskupi. Jeśli zrealizują swoje postanowienie, już od czerwca Bidenowi nie będzie wolno przyjmować komunii. Nie będzie jedyną taką osobą.

Katoliccy biskupi nie chcą, aby Joe Biden przyjmował komunię. Oto powód
Prezydent Joe Biden nie będzie dłużej przyjmował komunii? Biskupi mają prezydentowi wiele do zarzucenia. (Getty Images, Chip Somodevilla/Staff)

Już w czerwcu katoliccy biskupi ze Stanów Zjednoczonych wezmą udział w ogólnokrajowym zjeździe. Właśnie wtedy mają zapaść decyzje, które wpłyną na funkcjonowanie milionów wierzących Amerykanów. W tym – samego Joe'go Bidena.

Joe Biden przestanie przyjmować komunię? Apel amerykańskich biskupów

Jak informuje Yahoo!News, członkowie Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych przygotowują nowy dokument. Zgodnie z jego treścią katolicy, którzy otwarcie wyrażają poparcie dla prawa do aborcji, nie będą mogli przyjmować komunii.

Popieranie prawa do aborcji przez wiernych już od dziesięcioleci niepokoi katolickich biskupów. Jednak temat na nowo rozgorzał po tym, jak Joe Biden został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest on drugim – po Johnie Fitzgeraldzie Kennedym – rzymskim katolikiem, który zdobył to stanowisko.

Zarówno w trakcie kampanii wyborczej, jak i prezydentury Joe Biden wyrażał poparcie dla prawa do przerywania ciąży. Katoliccy duchowni, w tym arcybiskup Joseph Naumann z Kansas City, uważają jednak aborcję za niemoralną i planują publiczne upomnienie prezydenta USA.

Ponieważ prezydent Biden jest katolikiem, stanowi to dla nas wyjątkowy problem. To może wywoływać zamieszanie. Jak można twierdzić, że jest się gorliwym katolikiem i robić rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła? – tłumaczył arcybiskup Joseph Naumann w rozmowie z The Associated Press.
Zobacz także: Zobacz też: Joe Biden dogada się z Andrzejem Dudą? Sikorski: będzie miał pod górkę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(199)
Julka
rok temu
Pan prezydent nie posiada macicy i łapy precz od Pana prezydenta zrozumiano.
Julka
rok temu
A prezydent ma macicę?O co tym nawiedzonym znowu chodzi?Chyba musi pokazać iż nie ma macicy i się odczepią.
oko
rok temu
I prawidłowo. Katolicyzm odrzuca aborcję jako morderstwo. Jeśli Biden popiera aborcję nie jest katolikiem, ot tak, po prostu. Przyjmowanie ciała Pana Jezusa nie może być Jego bezczeszczeniem. trzeba się opowiedzieć po której jest się stronie.
Dziadek
rok temu
Epodiaskopy wszystkich krajów łączcie się. Chachacha . Podobno kolejnym papieżem ma zostać wybitna intelektualistka w temacie dogmatów wiary przenajświętrzej pani Godek a jej ingres będzie miał miejsce w Toruniu ale to tylko pogłoski. Jak będzie to się okaże
Jakiś Polak
rok temu
A pedofilia i złodziejstwo w ich szeregach nie przeszkadza!!!!!!! 😇🤬
wojciech1602
rok temu
Bardzo dobrze. Albo jest się uczniem Chrystusa i wypełnia Jego wolę albo nie jesteś i nie wypełniasz woli. Nie ma nic pomiędzy.
zakon
rok temu
oj Biden będzie cholernie stratny hahaha
zakon
rok temu
a Bidenowi tak bardzo zależy, aby przyjmowac komuniE. hahahaha
CCC
rok temu
szkoda ze biskupi nie bronią ludzi w innych kewstiach patologicznych
Kazimierz
rok temu
Biden wielokrotnie powtarzał, że jest bratem i najlepszym przyjacielem Żydów. Czy można w tym wypadku być katolikiem, czy tylko jest to na pokaz.
Ok,ok
rok temu
Farbowane lisy - albo się jest katolikiem albo nowoczesnym. Każdy ma wybór w jakim kierunku pójdzie - ma wolną wolę.
Gorliwy Katol...
rok temu
To jest Prezydent Stanów Zjednoczonych z woli narodu amerykańskiego, nie tylko katolików. Bardzo go szanuje, to nie jakis Duda, Kaczynski, Kurski, o Kurski przykład "Polskiego Katolika"
wyjść z twarz...
rok temu
Ich organizacja, ich zasady. Ale przecież nie ma obowiązku do nich należeć :)
jak dzieci
rok temu
Należy do mafii i narzeka, że wymagają od niego stosowania się do jej zasad :) Co za problem wystąpić z tej organizacji Bidenie, jeśli ci jej zasady nie odpowiadają? Mało jest innych religii? Możesz też założyć własną. "Wstąpię do satanistów ale nie będę czcił szatana!"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić