Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Joe Biden przemówił do świata. Ważna zapowiedź USA

21
Podziel się:

W czwartek, w Światowym Dniu Ziemi, rozpoczął się międzynarodowy szczyt klimatyczny. W spotkaniu uczestniczyli przywódcy 40 krajów. Prezydent USA Joe Biden ocenił na posiedzeniu, że wkraczamy w "decydujący okres", jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatycznymi. Poinformował też o nowych zobowiązaniach klimatycznych USA.

Joe Biden przemówił do świata. Ważna zapowiedź USA
Prezydent USA Joe Biden podkreślił, że należy podwoić wysiłki w walce z globalnym ociepleniem. (Twitter)

Wirtualny szczyt klimatyczny został zorganizowany przez Stany Zjednoczone. Kraj zobowiązał się do redukcji emisji węgla o ponad 50 proc. w porównaniu do poziomu z roku 2005. To nowa obietnica, która ma zachęcić kraje takie jak Chiny czy Indie do podobnych zobowiązań przed Konferencją Klimatyczną ONZ, która ma odbyć się w Glasgow w listopadzie.

My wszyscy, a zwłaszcza ci z nas, którzy reprezentują największe gospodarki świata, musimy przyspieszyć – powiedział Joe Biden na otwarciu posiedzenia.

"Naukowe dowody są niepodważalne". Joe Biden apeluje o walkę ze zmianami klimatycznymi

Joe Biden mocno opowiada się za walką ze zmianami klimatycznymi. Obrał zupełnie przeciwny kurs niż jego poprzednik Donald Trump, który wycofał USA z porozumienia paryskiego z 2015 roku. Ma ono na celu ograniczenie negatywnych skutków globalnego ocieplenia.

Po objęciu urzędu Biden ponownie przyłączył Stany Zjednoczone do porozumienia paryskiego. USA zobowiązały się także jakiś czas temu do osiągnięcia neutralności klimatycznej do końca 2050 roku. Wypowiedź prezydenta USA na wirtualnym szczycie klimatycznym utrzymana była w alarmującym tonie.

Naukowe dowody są niepodważalne. Rosną koszty naszej bezczynności. (…) Musimy podjąć decyzje, która pozwolą nam uniknąć najgorszych konsekwencji kryzysu klimatycznego – powiedział w czwartek Joe Biden.

Przywódca Stanów Zjednoczonych powtórzył zapowiedź zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o połowę do końca 2030 roku. Podkreślił jednak, że wszystkie kraje powinny współpracować w walce z globalnym ociepleniem.

Zrobimy wszystko, żeby nasza gospodarka była zdrowsza i bardziej sprawiedliwa. (…) Ale prawda jest taka, że Ameryka odpowiada za mniej niż 15 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych. Żaden naród nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać tego kryzysu – podkreślił.

Chiny będą neutralne klimatycznie do 2060 roku. "Osiągniemy to znacznie szybciej niż inne państwa"

Wśród przywódców uczestniczących w szczycie klimatycznym był prezydent Chin Xi Jinping. Zaledwie klika dni temu Stany Zjednoczone ogłosiły, że zawarły porozumienie z Państwem Środka. Oba kraje mają wspólnie przeciwstawiać się zmianom klimatycznym.

Chiński prezydent stwierdził na konferencji, że należy dążyć do harmonii między człowiekiem i naturą. – Musimy ją szanować, chronić i przestrzegać jej praw – powiedział Xi.

Chiny jakiś czas temu ogłosiły, że planują osiągnąć neutralność klimatyczną do 2060 roku. W kraju w ciągu najbliższych pięciu lat emisja dwutlenku węgla na osobę ma spaść o 18 proc. Ze strony chińskiego przywódcy nie padły jednak w czwartek żadne nowe obietnice.

Wszyscy musimy zwiększyć nasze ambicje i podjąć konkretne wysiłki, aby pomóc krajom rozwijającym się przejść na ekologiczny i niskoemisyjny rozwój. (…) Nasz kraj osiągnie neutralność klimatyczną znacznie szybciej niż inne rozwinięte państwa – ocenił prezydent Chin.

Obejrzyj także: Badacze od lat ostrzegali. Przerażające skutki ocieplenia klimatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Adikszczecin
rok temu
Ten koleś jest że Świnoujścia i podaje się za wnuka uciekinierów z Niemiec. Ci ostatni prezydenci w USA to są matrioszki tak jak Michał Barack Barakowski czy Don. Trump Trampowski. Stacja końcowa węża który ciągnal się od Moskwy teraz ma początek w Chinach, Wietnamie i Korei i ciągnie się przez Ukrainę, część Rosji, Polske-Niemcy i Francji Anglię aż do USA-Kanada. To są tarcia dzisiejsze w świecie komunistycznym w zależności na której stacji wsiada się, bo wsiadający musi wsiąść jednocześnie z kimś że wcześniejszych stacji by się zamienić miejscami.
Nnnnn
rok temu
Klimat zmienia się samoistnie i inne przypuszczenia to bzdury. Najłatwiej to ludziom utrudniać życie. To jest motto Ekologiczne !!
Miecio
rok temu
Tak Jozek ,tak.....a pamietasz co jadles na lunch?
Donald
rok temu
Jakiego kraju ten prezydent bo mie kojarzę ?
Nie od nas
rok temu
Najpierw niech zaczną od tych którzy ze statków do mórz i oceanów wyzwalają śmieci,od tych którzy wycinają puszczę ,na wszechobecne fabryki w chinach produkujące śmierdzące nadzienie izanuecztszczajace powietrze
Widz
rok temu
Niech lepiej zakaza uzywac pestycydow to najwiecej truje i zabija ludzi
maria
rok temu
Największy truciciel USA i Chiny.
NohNah
rok temu
Nie oszukujmy się, dziś państwa mają tyle do gadania ile obywatel w sprawach obywatelskich (nic). Dziś jedyni, którzy mogą coś zmienić to wielkie korporacje, które tylko mówią o Eco, a te trzy litery są dla i tak tyle warte, co produkt właśnie z tym napisem.
MAGoz44FIRE
rok temu
19III2021po Indonezyjsku Bali20IV2021czas europekjski22:30 łódź podwodna Hanna Zdanowska1/27
...
rok temu
Ten świat chyba od początku miał zakodowane takie coś - ludzie, którzy zanieczyścili planetę i dalej to robią gadają o tym, ze pokonają to i w ogóle i co najlepsze jeszcze na tym zarobią. W Polsce wszystko zamknięte, straty w kasie na 200 mld. Co najlepsze? Sami będziemy za to płacić przez następne dekady, a niektórzy mówią, ze "będziemy musieli to oddać, bo to pożyczyliśmy" Fajnie, ze pożyczyliśmy, ja bym chciał zobaczyć te pieniądze, które "pożyczyłem" na swoim koncie
Ace Ventura
rok temu
Najwięksi truciciele wypowiadają się o ekologii
Warszawiak
rok temu
Pogadali, popili i ujechali.
Prawda
rok temu
Walka o kase a nie o klimat - nastepne Oszustwo Swiatowe
.....
rok temu
To tam ma być Gates, jeśli tak to godne pożałowania spotkanie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić