Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Ewelina Kolecka
|

USA. Czarnoskóre dzieci częściej umierają po operacjach. Naukowiec wyjaśnia

3
Podziel się

Opublikowano wyniki badań odnośnie zdrowia najmłodszych pacjentów. Z ustaleń ekspertów wynika, że w przypadku czarnoskórych dzieci istnieje kilkukrotnie większe zagrożenie śmiercią po zabiegu. Podano prawdopodobne przyczyny takiego stanu rzeczy.

USA. Czarnoskóre dzieci częściej umierają po operacjach. Naukowiec wyjaśnia
Czarnoskóre dzieci są bardziej narażone na śmierć po zabiegu medycznym (Getty Images, Joe Raedle , Staff)
bFdPYmfF

Badanie przeprowadzili naukowcy ze Szpitala Dziecięcego w Ohio. Ustalenia zostały opublikowane w czasopiśmie "Pediatrics".

W trakcie prac eksperci przeanalizowali przypadki dziesiątek tysięcy amerykańskich dzieci. Przed operacją były one względnie zdrowe, nie miały przewlekłych dolegliwości czy chorób współistniejących.

bFdPYmfH

Dlaczego czarnoskóre dzieci częściej umierają po operacjach?

Naukowcy obliczyli, że czarnoskóre dzieci są 3,5 razy bardziej narażone na śmierć po zabiegach medycznych. Częściej zdarzają się również u nich przypadki powikłań pooperacyjnych czy tzw. "zdarzeń niepożądanych" jak zatrzymanie akcji serca czy konieczność powtórzenia zabiegu.

Zobacz także: Zobacz też: Szczere wyznanie Trumpa. "To najbardziej nieprzyjemna rzecz, jaką robię"

Naukowcy ze Szpitala Dziecięcego w Ohio wyjaśnili powody, dla których czarnoskóre dzieci częściej umierają po operacjach. "The Globe Post" podaje, że dzieje się to z przyczyn medycznych, społecznych oraz ekonomicznych.

bFdPYmfN

Osoby czarnoskóre wciąż mają niższy status społeczno-ekonomiczny niż biali mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu ich dzieci najczęściej są leczone w placówkach medycznych o niskim standardzie. Zdarza się również, że lekarze bagatelizują obawy czarnoskórych rodziców.

Wyniki te mogą pomóc ukierunkować dyskusje przedoperacyjne w kierunku zagrożeń i pomóc autorom przyszłych badań w wyjaśnieniu mechanizmów leżących u podstaw różnic rasowych w pooperacyjnych wynikach dzieci – cytuje autorów badań "The Globe Post".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdPYmgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Tadeusz 11
rok temu
Toż to rasizm!!Oskarżyć śmierć-podać do sądu-żadać odszkodowania!!Dalej siedzieć na zasiłkach,nic nie robić!!Niech Biali pracują!!
Żyd
rok temu
Niech jadom do Liberia 🇱🇷
Pink eyse
rok temu
To jest wprost Nie do uwierzenia 🤦‍♀️ no.
bFdPYmgj
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić