aktualizacja 

USA. Czujna kelnerka uratowała 11-latka przed oprawcami

405

Flaviane Carvalho pracuje w jednej z restauracji w Orlando w stanie Floryda. Jeden z gości zwrócił jej szczególną uwagę – był to chłopiec, dla którego nie zamówiono żadnego jedzenia. Kelnerka znalazła sposób, by pomóc 11-latkowi bez ściągania uwagi opiekunów i upewnić się, czy wszystko w porządku.

USA. Czujna kelnerka uratowała 11-latka przed oprawcami
Kartka, za pomocą której kelnerka porozumiewała się z 11-latkiem (Courtesy of Orlando Police)

Sytuacja miała miejsce w resutaracji Mrs. Potato. Flaviane Carvalho obsługiwała stolik, przy którym siedziała para z dziećmi. Kelnerkę zaskoczyło i zarazem zaniepokoiło to, że dorośli zamówili jedzenie wyłącznie dla siebie i młodszego malucha, ignorując głodnego 11-latka.

Sama jestem matką i sytuacja bardzo mnie zdziwiła, ponieważ nie odmawia się jedzenia dziecku, zwłaszcza w restauracji – relacjonowała Flaviane Carvalho na konferencji prasowej.

Kelnerka z Orlando uratowała chłopca. 11-latek był ofiarą przemocy

Nie tylko zachowanie opiekunów wskazywało, że coś jest nie tak. Flaviane Carvalho zauważyła też, że 11-latek był bardzo chudy, miał również siniaki na twarzy i ramionach.

Zobacz także: Zobacz też: Urszula Nowakowska o problemie z ochroną ofiar przemocy domowej

Flaviane Carvalho znalazła sposób, aby porozmawiać z chłopcem bez zwracania uwagi jego opiekunów. Kelnerka, stojąc za plecami dorosłych, pokazała dziecku kartkę z pytaniem: "Wszystko w porządku?". Gdy 11-latek pokręcił głową, upewniła się tą samą metodą, czy powinna wezwać pomoc. Dziecko potwierdziło gestem.

Kelnerka natychmiast wezwała do restauracji policję. Funkcjonariusze zatrzymali grupę, a następnie przesłuchali chłopca i jego opiekunów. Ustalili, że 11-latek był ofiarą przemocy, której sprawcą okazał się jego ojczym – Timothy Wilson. Miał m.in. przykuwać pasierba do mebli, tłuc przedmiotami oraz pięściami.

Wilson został aresztowany za znęcanie się nad 11-latkiem. Z konsekwencjami prawnymi musi liczyć się także jego partnerka Kristen Swann, która dopuszczała się poważnych zaniedbań wobec swoich dzieci. Sam chłopiec i jego 4-letnia siostra przebywają obecnie w placówce opiekuńczej.

Dzięki Bogu, chłopiec jest już bezpieczny – cieszy się Flaviane Carvalho cytowana przez "New York Post".
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić