Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

USA wycofują wojsko z Niemiec. Generałowie ujawnili kulisy decyzji

81

W piątek świat obiegła informacja o tym, że Donald Trump zdecydował się wycofać 9,5 tys. żołnierzy z Niemiec. Ta decyzja zaskoczyła wiele osób. Co było powodem takiej decyzji?

USA wycofują wojsko z Niemiec. Generałowie ujawnili kulisy decyzji
Donald Trump zdecydował się wycofać amerykańskich żołnierzy z USA. Pentagon nic o tym nie wie? (Getty Images, Pool)

O decyzji Trumpa poinformowano w piątek. Przedstawiciel władz Stanów Zjednoczonych zdradził, że prezydent chce zredukować liczbę żołnierzy stacjonujących w Niemczech. Decyzja miała być wynikiem "prac dowództwa armii USA" - podaje portal rp.pl.

Donald Trump zmniejszył liczebność wojsk w Niemczech. Pentagon nic o tym nie wie

Sporo osób zastanawia się, czy decyzja nie jest wynikiem spięć pomiędzy prezydentem Stanów Zjednoczonych a Angelą Merkel. Kanclerz federalna Niemiec nieco pokrzyżowała plany Donalda Trumpa ws. szczytu G-7, na którym mieliby oni spotkać się osobiście w USA.

Jednak decyzja ws. wycofania 9,5 tys. żołnierzy z Niemiec nie była zaskoczeniem - stwierdza rp.pl, powołując się na Reuters. Nie wiadomo, co stało za tą decyzją. Czy powodem były napięcia między Donaldem Trumpem a Angelą Merkel? Czy może z tą sprawą miał coś wspólnego były ambasador USA w Niemczech, Richard Grenell, który odmawia jakichkolwiek komentarzy ws. decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Co ciekawe, mimo że informacja o redukcji liczebności wojsk amerykańskich w Niemczech obiegła cały świat, formalnie nie dotarła do Pentagonu. To właśnie tam podejmowane są decyzje, które wiążą się z bezpieczeństwem narodowym czy siłami zbrojnymi. Generałowie dowodzący armią USA mieli nieoficjalnie stwierdzić, że o decyzji Trumpa dowiedzieli się z mediów.

Zobacz także: Gaszą ogień artylerią. Nietypowa akcja w Rosji

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić