Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Warszawa. Chodził po przychodniach i kradł. Łupy sprzedawał w internecie

1

W woj. mazowieckim doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o wielokrotne kradzieże. Aresztowany miał wchodzić do stołecznych przychodni i – korzystając z nieuwagi pracowników – wynosić sprzęt i materiały medyczne. Ujawniono wysokość kary, jaka mu grozi.

Warszawa. Chodził po przychodniach i kradł. Łupy sprzedawał w internecie
44-latek ukradł sprzęt medyczny o wartości 60 tysięcy złotych (policja.waw.pl)

Jak podaje kom. Marta Sulowska, zatrzymania dokonali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Rzeczniczka prasowa Komendy Stołecznej Policji ujawniła, że policjanci zorganizowali zasadzkę w jednej z przychodni. 44-latek podejrzany o kradzieże umówił się tego samego dnia do kilku różnych specjalistów.

Kradzież sprzętu medycznego. Jaka kara grozi 44-latkowi?

Kiedy pracownicy przychodni nie zwracali uwagi na 44-latka, ten niepostrzeżenie kradł sprzęt i materiały medyczne. Funkcjonariusze policji przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku, gdy pakował łupy do swojej torby.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie zatrzymanego 44-latka. Na miejscu zabezpieczono m.in. płyny medyczne, ponad 1400 substancji psychotropowych w postaci tabletek oraz sprzęt stomatologiczny. Wartość łupów oszacowano na około 60 tysięcy złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Wielki rabunek w Hiszpanii. Ukradł 2 mln maseczek

Jak wynika z ustaleń policjantów, 44-latek zamieszczał liczne ogłoszenia na portalach. Oferował internautom sprzedaż skradzionego sprzętu w niskich cenach. Handel łupami miał stanowić jego źródło utrzymania.

Kom. Marta Sulowska podała, że 44-latek otrzymał łącznie pięć zarzutów karnych. Cztery z nich dotyczą kradzieży, a jeden – posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Za popełnione przestępstwa zatrzymany może otrzymać karę do 10 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić