aktualizacja 

W bestialski sposób krzywdził dzieci. Gdy został skazany, otruł się

39

Edward Leclair stanął przed sądem, oskarżony o pięć przypadków wykorzystywania dzieci. Członkowie ławy przysięgłych uznali 57-latka za winnego. Kiedy trwało odczytywanie wyroku, Leclair sięgnął po przyniesioną butelkę wody mineralnej. Była w niej trucizna.

W bestialski sposób krzywdził dzieci. Gdy został skazany, otruł się
Edward Leclair został uznany za winnego wykorzystywania dzieci. Popełnił samobójstwo (Frisco Police Department, Getty Images)

Edward Leclair był sądzony w Denton w stanie Teksas. Jak informuje New York Post, 57-latek został oskarżony, że aż pięciokrotnie dopuścił się napaści seksualnej na osobę nieletnią.

Wykorzystywał dzieci. Słysząc wyrok, targnął się na swoje życie

Członkowie rady przysięgłych uznali 57-latka za winnego zarzucanych mu czynów. Po butelkę, w której rzekomo znajdowała się woda mineralna, sięgnął w momencie odczytywania przez sędziego niepomyślnego werdyktu i zaczął pospiesznie pić.

W chwili odczytywania werdyktu, zaczął pić wodę, która stała na ławie prawnika. Jeden z naszych śledczych zauważył to i polecił, aby to sprawdzono – relacjonował Jamie Beck, zastępca prokuratora okręgowego (CNN).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Umówił się z małoletnią. Został zatrzymany

Obawy okazały się w pełni uzasadnione. Zaraz po powrocie do celi Edward Leclair zaczął wymiotować, więc czym prędzej wykonano połączenie na numer alarmowy. Ściągnięci na miejsce ratownicy, a później lekarze w szpitalu, zaczęli ratować skazańca.

Wkrótce po wejściu do celi, w której był przetrzymywany, zaczął wymiotować, więc wezwano pogotowie. Słuchając werdyktu, pociągnął duży łyk z butelki z wodą, ale nie zdawałem sobie sprawy, co w niej naprawdę było – tłumaczył Mike Howard, obrońca Leclaira (New York Post).

Ratownicy medyczni i lekarze próbowali przywrócić u Leclaira czynności życiowe, jednak ich wysiłki nie przyniosły rezultatu. Na razie nie wiadomo, czym dokładnie była substancja, którą zatruł się 57-latek – uwagę zastępcy prokuratora zwrócił fakt, że rzekoma woda zdawała się mętna. Władze uznały, że konieczne jest przeprowadzenie sekcji zwłok.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić