W czasie mszy otworzyli ogień do wiernych. Nie żyje co najmniej 50 osób

353

Uzbrojeni napastnicy weszli do kościoła w południowo-zachodniej Nigerii i zaczęli strzelać do modlących się ludzi. Zdetonowali też podłożone wcześniej ładunki wybuchowe. W sumie w zamachu zginęło co najmniej 50 osób, w tym dzieci.

W czasie mszy otworzyli ogień do wiernych. Nie żyje co najmniej 50 osób
W niedzielę doszło do zamachu w kościele w Nigerii (Twitter, Iwundu Onyedikachi)

Zamachowcy wzięli na cel Kościół św. Franciszka w nigeryjskiej miejscowości Owo. Wierni zgromadzili się w świątyni na niedzielne nabożeństwo Zesłania Ducha Świętego.

W ataku przeprowadzonym 5 czerwca zginęło co najmniej 50 osób, w tym dzieci. Porwany został także ksiądz prowadzący nabożeństwo.

Nasze serca są ciężkie. Wrogowie ludu zaatakowali nasz spokój i nasze bezpieczeństwo – napisał w mediach społecznościowych gubernator stanu Ondo Arakunrin Akeredolu.

Przerażający atak na mszy. Nie żyje ponad 50 osób

Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania, ukazujące osoby zabite przez zamachowców. Widać na nich także rodziny zmarłych, które opłakiwały swoich bliskich.

Nie jest jasne, kto stał za atakiem na kościół. Reuters podaje, że region jest znany jako jeden z najspokojniejszych w całej Nigerii.

Zamachowcy uciekli. "Użyjemy wszelkich dostępnych środków"

Władze nie podają szczegółów dotyczących krwawego ataku. Nie wiadomo, czy miejscowe służby wpadły już na trop podejrzanych.

Użyjemy wszystkich dostępnych środków, żeby złapać zamachowców i postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości – zapewnił Akeredolu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Śmierć 47 osób w zamachu terrorystycznym w Afganistanie. Nagranie momentu wybuchu w świątyni

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić