o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

W kierunku Ziemi leci aż 5 asteroid. Japonia zapowiada polowanie

64
Podziel się

W tym tygodniu w stronę Ziemi leci aż 5 asteroid. Największa z nich ma średnicę około 50 metrów. Japonia chce wysłać swój statek badawczy na kolejną asteroidę.

W kierunku Ziemi leci aż 5 asteroid. Japonia zapowiada polowanie
(Pixabay, urikyo33)
bDeVtYhx

Japończycy chcą rozszerzyć swoją kosmiczną misję badawczą Hayabusa2. Ma ona na celu pobieranie próbek z przelatujących w pobliżu Ziemi asteroid. W tym tygodniu będzie ku temu znakomita okazja, ponieważ w pobliżu naszej planety przeleci aż 5 asteroid.

5 asteroid leci w kierunku Ziemi. Największa ma średnicę 50 metrów

21 września koło Ziemi przelecą dwie asteroidy. To 2020 RQ6 i 2020 SJ2, o średnicy odpowiednio 10 i 16 metrów. Miną planetę w odległości ponad 1,2 miliona kilometrów.

bDeVtYhz

Następnego dnia w kierunku naszej planety lecieć będą już 3 obiekty. Największy z nich to asteroida 2020 RD5 o średnicy około 50 metrów. Minie Ziemię z prędkością 61 tys. km/h i przeleci w odległości 4 milionów kilometrów.

Zaraz potem pojawi się niewielki meteroid 2020 SM2 mierzący zaledwie 6 metrów średnicy. Przemknie 1,2 miliona kilometrów od Ziemi. Po nim, naszą planetę minie w odległości 2,5 miliona kilometrów 27-metrowy kosmiczny głaz 2020 RB6 poruszający się z prędkością 71 tys. km/h.

bDeVtYhF

W kierunku Ziemi leci 5 asteroid. Japonia zapowiada polowanie

Japończycy planują rozszerzyć swoją misję badania kosmicznych obiektów Hayabusa2. W 2018 roku bezzałogowy statek kosmiczny w ramach tej misji wylądował z powodzeniem na asteroidzie Ryugu. Pobrał z niej próbki, a następnie wysłał je na Ziemię.

Próbki pobrane z asteroidy mają wrócić na ziemię w grudniu, lądowanie zaplanowano w Australii. Japońska Agencja Badań Kosmicznych potwierdziła, że następnie statek badawczy zostanie skierowany w stronę asteroidy 1998 KY26. Ma ona wielkość kortu tenisowego i znajduje się pomiędzy Wenus a Marsem.

Wszystkie zapowiedziane przez NASA na ten tydzień asteroidy najprawdopodobniej miną naszą planetę w bezpiecznej odległości. Pomimo tego, że pozornie wszystkie te obiekty znajdują się blisko Ziemi, japoński statek kosmiczny będzie potrzebował 5 lat by dotrzeć do 1998 KY26.

bDeVtYhG

Obejrzyj także: Nowy rodzaj planetoidy. Ma wspólne cechy z kometami

bDeVtYia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
heu
4 tyg. temu
Jasiu, kłamczuszku, te dwie informacje nie mają nic wspólnego. Japończycy nie "polują" na te 5 asteroid "lecących w kierunku Ziemi". I nie lecą one w kierunku Ziemi, ale miną nas kilka-kilkanaście razy dalej niż Księżyc.
lex
4 tyg. temu
po co to info? 1 mln km? a kogo to interesuje? dajcie znać przed zderzeniem
bilioner
4 tyg. temu
Dobrze ze powiedzieli ...ze ostrzegli , bo całe zycie odkładałem kase na dobra starośc , a przecierz mam 45 lat ....lece na miasto kupie coś do wciągania by przed zderzeniem ...godnie umrzeć ....na pełnych obrotach ...na maxa ;))
bDeVtYib
kupernik
4 tyg. temu
to nie asteroidy tylko KOVIDIANIE lecą odwiedzić swoich wyznawców,biada tym bez maseczek
???
4 tyg. temu
predzej Ludzie zniszcza Ziemie,niz jakas Asteroida.
Najnowsze komentarze (64)
Kacper 299
4 tyg. temu
Przecież Pan Bóg wszystko przewidzi i 200 razy tak piszecie ze koniec świata i żyjemy ludzie wierzą ze koniec świata będzie
goscxl
4 tyg. temu
A co wraz z nimi jeszcze leci , jakieś mniejsze małe obiekty . a może to "przednia gwardia " Nic nie piszecie czy te asteroidy lecą z tego samego kierunku ?
Markos
4 tyg. temu
Dobry sposób na przyciągnięcie usagi. Jak ktoś śledzi wypowiedzi naukowców to zdaje się że nie przewidywali zagrożenia więc taki informacje to k....a g...a. A ile osób zmarło dziś na raka? Kto ma lekarstwo na raka to są zagadki.
okok
4 tyg. temu
5-10-15 ?
jakie szanse?
4 tyg. temu
a ja poproszę speca z polskiej agencji astroaeronautyki i przelotów ekstragalaktycznych o odpowiedź na pytania tz jakie są szanse by taka asteroida walnęła w siedzibę PiSu na Nowogrodzkiej akurat w momencie kiedy będzie tam druga tura rozmów Kaczyński- Ziobro ? i najlepiej by było aby każdy z nich przyprowadził tam kilku kolesi partyjnych hejooo
Darek
4 tyg. temu
4 mln 1,2mln km niewiele zwłaszcza że księżyc jest oddalony od 250tys do 350 tys km a tam mamy problemy z dotarciem
;-)
4 tyg. temu
Lecą przypomnieć nam, że nie jesteśmy żadnymi bogami.
???
4 tyg. temu
predzej Ludzie zniszcza Ziemie,niz jakas Asteroida.
bDeVtYhT
erg
4 tyg. temu
powinni wylondować na asteroidzie i polecieć razem z nią to dużo tańszy sposób na eksploracje układu słonecznego
pawel
4 tyg. temu
między Ziemią, a Księżycem mają wąską ścieżkę ... 363000 do 405000 km na przelot ...
Wieslow
4 tyg. temu
Pomiędzy Wenus, a Marsem jest Ziemia. Jak więc ta asteroida może tam być?
zigor
4 tyg. temu
W stosunku do wyżej rozwiniętych cywilizacji jesteśmy na etapie kamienia łupanego. Nic dziwnego że przyglądają się nam z zaciekawieniem i rozbawieniem a że rzucamy w nich kamieniami i dzidami to zostawiają nas w spokoju, tak jak my niektóre plemiona w dżungli amazońskiej czy Nowej Gwinei.
lida
4 tyg. temu
A co na nich pisze ? - zdiełano gdzie ?
proboszcz
4 tyg. temu
To kara Boga za pis, asteroidy uderzą zapewne na Podkarpacie. Módlmy się Siostry i Bracia,Pan nadchodzi!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić