Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

W Krakowie toaleta jak terrarium. Widać wszystko! Mamy komentarz urzędu

30

Są takie chwile, gdy człowiek powinien mieć odrobinę prywatności. Tak jest na przykład w sytuacji, gdy udaje się do toalety. Jednak na dziedzińcu Urzędu Miasta w Krakowie znajduje się szalet, przez drzwi którego widać dosłownie wszystko. Wszystko dlatego, że są one zrobione ze szkła. Jeden z radnych opublikował nagranie. My postanowiliśmy podpytać urzędników, dlaczego tak to wygląda.

W Krakowie toaleta jak terrarium. Widać wszystko! Mamy komentarz urzędu
Tak wygląda toaleta w Urzędzie Miasta w Krakowie (Facebook, Łukasz Wantuch)

Toaleta znajduje się na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Krakowie. Radny Łukasz Wantuch postanowił odwiedzić nowy obiekt i pokazać, jak on wygląda. O ile wyposażenie nie budzi żadnych zastrzeżeń, o tyle samo wejście już tak.

Drzwi do nowe toalety są wykonane ze szkła. To sprawia, że w miejscu, w którym każdy człowiek powinien mieć zapewnioną prywatność, widać wszystko. Nagranie radnego dokładnie pokazuje, że z zewnątrz można dostrzec, co dzieje się w ubikacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odwiedził kraj na drugim końcu świata. "Kawa i benzyna tańsze niż w Polsce"

To jest nowa toaleta w Urzędzie Miasta Krakowa, która zapewnia doskonałą intymność podczas korzystania z toalety - komentuje radny na nagraniu. Po jakimś czasie autor usunął film ze swojego profilu.

Toaleta z przeszklonymi drzwiami. Internauci komentują

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci śmiali się, że przynajmniej nikt nie nabrudzi, bowiem będzie się znajdował pod czujnym okiem gapiów.

- Nowy prezydent powinien ogłosić konkurs na zamalowanie drzwi - napisał jeden z internautów. - Transparentność działań - śmieje się pan Jacek, komentując wygląd toalety.

Urząd Miasta komentuje

Zapytaliśmy w biurze prasowym Urzędu Miasta w Krakowie, czy prześwitujące drzwi będą stałym wyposażeniem toalety i dlaczego zostały zamontowane.

Wydział Obsługi UMK informuje, że z powodu awarii – technicznego zużycia siłowników w drzwiach przesuwnych i drzwiach zewnętrznych toalety dla niepełnosprawnych - podjęto decyzję o wymianie drzwi przesuwnych oraz o wymianie siłowników w drzwiach zewnętrznych. Toaleta nie jeszcze oddana do użytku - przekazał nam magistrat.

Magistrat dodał, iż zafoliowanie folią mleczną drzwi przesuwnych drzwi przesuwnych oraz zamontowanie siłowników drzwi zewnętrznych planowane jest na najbliższy tydzień. Dzięki temu zabiegowi nikt już nie będzie oglądany podczas czynności toaletowych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić