W piątek protesty rolników w całym kraju!

37

Polscy rolnicy stracili cierpliwość. Wzorem kolegów po fachu zza granicy będą strajkować. W piątek (9 lutego) szykuje się paraliż co najmniej kilkuset dróg w całej Polsce. Rusza strajk generalny.

W piątek protesty rolników w całym kraju!
Protest rolników (AgroUnia)

Przypomnijmy, że 24 stycznia rolnicy przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Wyjechali na drogi, by zasygnalizować, że sytuacja na polskiej wsi jest fatalna. Teraz eksperci od agronomii zapowiadają strajk generalny, będą blokować drogi i przejścia graniczne w całym kraju.

Kilka dni temu (2 lutego) pisaliśmy o protestach rolników w Brukseli. Teraz ich śladem idą Polacy. Począwszy od 9 lutego, będą protestować co piątek. Swoją decyzję argumentują w oficjalnym komunikacie.

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli (...)jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski (...)oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawiają nam innego wyboru, jak ogłosić strajk generalny - głosi komunikat rolicznego NSZZ "Solidarność".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rolnicy wywołali chaos we Francji. Drogi do Paryża zablokowane

Pikiety rolników rozpoczną się w piątek (9 lutego) o godzinie 10:00, a zakończą o 15. Protestujący zapowiadają, że sytuacja będzie powtarzać się co piątek - aż do 1 marca włącznie.

Z mapy protestów, stworzonej przez Pana Mariana Kowalczyka możemy wyczytać, że protest (te 9 lutego) ominie Warszawę. Rolnicy mają zamiar pikietować m.in. w Markach, Płońsku czy Grójcu. Wzorem kolegów z Belgii – nie zdecydowali się na opanowanie stolicy kraju.

To nie wszystko - w planie jest także duży ogólnoeuropejski strajk rolników, który zaplanowano 4 czerwca w Brukseli - w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego - podaje serwis wiescirolnicze.pl

Wygląda więc na to, że rolnicy z całej Europy łączą siły. Zapowiadają, że jeżeli to będzie konieczne, sparaliżują cały Stary Kontynent. Przygotowują się już na taką ewentualność.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić