Nieoficjalnie: fryzjerzy znowu otwarci. Będą też inne zmiany

89
Podziel się:

W środę lub w czwartek odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jakich decyzji należy się spodziewać? Pojawiły się nieoficjalne informacje.

Nieoficjalnie: fryzjerzy znowu otwarci. Będą też inne zmiany
Adam Niedzielski (YouTube, Kancelaria Premiera)

W środę lub czwartek poznamy nowe informacje na temat obostrzeń obowiązujących w związku pandemią koronawirusa. Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że należy się spodziewać wieści o luzowaniu ograniczeń. Bardzo możliwe, że zastosowana zostanie regionalizacja obostrzeń.

Rozważany jest ten wariant regionalny. W tych przypadkach brana pod uwagę będzie zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.

Podkreślał również, że bardzo niskie wskaźniki zakażeń są w województwach: podkarpackim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Najwięcej zachorowań na COVID-19 notujemy natomiast m.in. w województwie dolnośląskim i śląskim.

Koronawirus w Polsce. Jakie ograniczenia po 25 kwietnia?

Wirtualna Polska podaje, że najprawdopodobniej rząd ogłosi wznowienie działalności salonów fryzjerskich, kosmetycznych i salonów urody, otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, a także sklepów meblarskich oraz powrót do szkół uczniów do klas I-III w systemie hybrydowym.

Może dojść również do kolejnego luzowania w zakresie sportu. WP donosi o możliwości powrotu do uprawiania sportu na świeżym powietrzu do 50 osób (obecny limit to 25 osób).

Koronawirus w Polsce. Kiedy konferencja ministra Niedzielskiego?

Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma się odbyć w środę lub czwartek. Transmisja tradycyjnie będzie dostępna w rządowych mediach społecznościowych, jak i w największych stacjach telewizyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić