Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Katarzyna Romik
|

Warszawa. Tajemnicza śmierć dwojga niemowląt w jednej rodzinie. "Mamy dowody przeciw ojcu"

13
Podziel się:

Prokuratura w Warszawie bada okoliczności śmierci dwojga dzieci w rodzinie P. Dzieci Marii i Piotra miały umrzeć z powodów naturalnych, jednak ustalenia śledczych podważyły zapisy w aktach zgonu. O sprawie informuje tvp.info.

Warszawa. Prokuratura wyjaśnia śmierć dwojga niemowląt w jednej rodzinie
Warszawa. Prokuratura wyjaśnia śmierć dwojga niemowląt w jednej rodzinie (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Portal przekazuje ustalenia śledztwa, do których dotarł. Tvp.info zmienił imiona dzieci oraz ich matki.

Trzymiesięczna Łucja zmarła w kwietniu 2016 roku. Przyczyną jej śmierci miała być niewydolność oddechowo-krążeniowa. Niemowlę leżało w łóżeczku bez oznak życia. Rodzice reanimowali ją do czasu przyjazdu lekarzy. Niestety, bezskutecznie.

Rok później, we wrześniu 2017 r., w tej samej rodzinie zmarł pięciomiesięczny Miłosz. Chłopiec miał wypaść ojcu w rąk. Piotr P. powiedział żonie i teściowej (które były w innym pomieszczeniu mieszkania), że "potknął się o dywan i syn wymsknął mu się z rąk". Dziecko trafiło do szpitala, zmarło podczas badań. Stwierdzono, że przyczyną śmierci były rozległe obrażenia głowy niemowlaka.

Zobacz także: Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Po śmierci drugiego dziecka, śledztwo wspólnie zaczęła prowadzić Prokuratura Okręgowa w Warszawie i funkcjonariusze Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP – podaje tvp.info.

Jedno z pierwszych ustaleń postępowania, to wykluczenie naturalnych przyczyn śmierci chłopca. Obrażenia, jakich doznał miały być zbyt rozległe. Ustalono także, że dziewczynka miała zachłysnąć się, co spowodowało jej śmierć.

Także w tym przypadku śmierć dziecka miała nastąpić w obecności ojca. Matki nie było w domu, a kiedy wróciła dziewczynka leżała w łóżeczku bez oznak życia.

W lutym 2018 r. śledczy przeprowadzili ekshumację ciał dzieci i zlecili ekspertyzy biegłym. Badania i dokumenty zgromadzone na tym etapie śledztwa miały potwierdzić wcześniejsze podejrzenia prokuratury – dzieci miały zostać zamordowane.

Portal informuje, że ojciec dzieci Piotr P. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej 26 czerwca. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów.

Rozmówca portalu prokurator Łukasz Łapczyński wymienia: – Pierwszy dotyczy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w dniu 22 kwietnia 2016 r. córki w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Podejrzany upozorował zachłyśnięcie się dziecka, wprowadzając do jego górnych dróg oddechowych nadtrawioną treść pokarmową. Drugi zarzut dotyczy zabójstwa w dniu 8 września 2017 r. syna w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, poprzez uderzenie głową o podłogę, co spowodowało masywne obrażenia skutkujące pomimo podjętej akcji reanimacyjnej śmiercią dziecka – powiedział rzecznik prokuratury.

Kolejne zarzuty mają dotyczyć nakłaniania żony do przerwania ciąży, posiadania marihuany oraz wyłudzenia pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

Portal podaje stanowisko obrońców mężczyzny. Adwokaci uważają, że prokuratura i policja manipulują materiałem dowodowym wybierając np. tylko te opinie, które świadczą na niekorzyść ich klienta. Zarzucają też prokuraturze niedopuszczenie obrony do przesłuchań świadków.

Według informacji tvp.info, śledztwo zakończy się we wrześniu. Wtedy do sądu ma trafić akt oskarżenia przeciwko Piotrowi P.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: tvp.info

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
kara simieci ...
3 lata temu
kara smierci dla takich zwyrodnialcow
Skąd oni się ...
3 lata temu
" Ojciec Madzi i Dawidka "
DOŻYWOCIE
3 lata temu
i ciężkie roboty - DLACZEGO NIE MAMY KARY ŚMIERCI
R4L
3 lata temu
Powodzenia w więzieniu:) szkoda dzieci
Jacek
3 lata temu
To coś nie ma prawa żyć na tym świecie - utylizacja !!!
Antek
3 lata temu
Chłopy to ciapy, nie potrafią się dziećmi zająć i takie są efekty...
No to ladnie
3 lata temu
Można zabić dziecko i nikt do tego nie potrafi dojść,ze padło ofiarą zabójstwa. I na co te ekspertyzy,sekcje zwłok itp...? Biedne dzieci,biedna ta matka😞ona rodzi a mezus te dzieci tylko zabija
Miki
3 lata temu
Jedyna kara na jaką zasługuje to szafot kara śmierci powinna być przywrócona dla takich ludzi
człowiek
3 lata temu
jak można bronić takiego... potwora? prawnie tak, moralnie wątpliwe
hitokiri
3 lata temu
krzyz lub pal
burn
3 lata temu
a araby gwałca polki w europie i nie ponosza konsekwencji
elk
3 lata temu
Czyli gdyby nie zabił drugiego dziecka uszłoby mu płazem.
wer
3 lata temu
Co trzeba mieć z głową. Aż brak słów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić