Groza na Zakopiance. Nagranie z Szaflar trafiło na YouTube'a

160

W ostatni weekend w Szaflarach na Zakopiance rozegrały się sceny rodem z westernu. Zaprzęgnięty do wozu koń szaleńczo pędził przez ruchliwe skrzyżowanie. W pogoń za nim ruszyli górale na kolejnym wozie. Nagranie z tego zdarzenia udostępniono w sieci.

Groza na Zakopiance. Nagranie z Szaflar trafiło na YouTube'a
W Szaflarach na Zakopiance zaprzęgnięty do wozu koń szaleńczo pędził przez ruchliwe skrzyżowanie. (YouTube)

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór 10 kwietnia w Szaflarach blisko Zakopanego. Na nagraniu widać jak rozpędzony koń, ciągnący za sobą wóz wbiega na czerwonym świetle na skrzyżowanie Zakopianki (drogi krajowej nr 47 z ul. Władysława Orkana). Zwierzę pędzi jak oszalałe. Niektórzy kierowcy poruszający się tą ulicą wyhamowali w ostatniej chwili.

Tuż za nim pojawiają się górale w kolejnym wozie ciągniętym przez konny zaprzęg. Mężczyźni prawdopodobnie ruszyli w pościg, chcąc zapobiec wypadkowi. Nagranie z kamer zamontowanych na jednym z pobliskich domów, udostępnił w sieci portal podhaleregion.pl.

Choć na filmie cała sytuacja wygląda bardzo groźnie, na szczęście nie doszło do wypadku i nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. O incydencie poinformowano miejscową policję. Jak poinformował zespół prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, tego dnia nie wpłynął sygnał o żadnym wypadku czy kolizji z udziałem konia, co prawdopodobnie świadczy o tym, że zwierzę udało się bezpiecznie zatrzymać.

Zobacz także: Jechał konno po autostradzie. Chciał zwrócić uwagę na swoje przesłanie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić