Weszła na gzyms mostu nad rzeką Dniepr. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

2

Kijowscy policjanci uratowali kobietę, która stała na gzymsie mostu nad rzeką Dniepr, chcąc popełnić samobójstwo. Później wyznała, że nie chce żyć przez liczne problemy rodzinne i zawodowe. Z nagrania widać, że radiowóz policji zdążył przyjechać dosłownie w ostatnich chwilach.

Weszła na gzyms mostu nad rzeką Dniepr. Pomoc przyszła w ostatniej chwili
Policjanci uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo (Facebook)

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych w czwartek. Kijowscy policjanci otrzymali zawiadomienie o tym, że na moście nad rzeką Dniepr stoi dziwnie zachowująca się kobieta. Mężczyzna, który zgłosił zdarzenie na policję, powiedział, że wygląda tak, jakby decydowała się na skok z mostu.

Policjanci szybko wyjechali na miejsce zdarzenia. Jednocześnie pracownicy służb monitoringu miejskiego przekazywali na bieżąco informacje o działaniach kobiety. W pewnym momencie kobieta wspięła się na barierę mostową i, trzymając się za latarnię, była już bliska rzuceniu się do wody.

Policjanci zdążyli w ostatniej chwili

Na szczęście na miejscu pojawił się radiowóz funkcjonariuszy. Jak widać z nagrania, które udostępniła policja, zdążyli w ostatniej chwili. Policjanci zaczęli rozmawiać z 22-letnią kobietą i przekonywać, że to nie jest dobre wyjście z jej sytuacji.  

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Miała problemy w rodzinie i w pracy

Policjant zaproponował porozmawiać z nim o problemach w jej życiu. Kobieta przekonywała, że "nie chce dłużej żyć" przez problemy w rodzinie i w pracy. Na szczęście, funkcjonariuszowi udało się uspokoić kobietę, po czym podał jej rękę i wyciągnął z powrotem na most. 22-letnią mieszkankę Kijowa przekazano pod opiekę psychologów.

Niech się Pani uspokoi, ponieważ tutaj jest bardzo wysoko. Mam na imię Aleksander, miło mi Panią poznać. Porozmawiajmy - mówił policjant zdesperowanej kobiecie.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Dwa dni po wyjściu ze szpitala próbował popełnić samobójstwo. Dzisiaj mówi otwarcie o depresji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić