Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach miał wypadek. Był nietrzeźwy

131
Podziel się:

Rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie przekazał, że wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach, sędzia Bartosz Szlachta, spowodował wypadek w Bezledach. Wstępne badanie wykazało, że sędzia prowadził auto w stanie nietrzeźwości.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach miał wypadek. Był nietrzeźwy
Do wypadku doszło 13 stycznia po godz. 22. w Bezledach. (Marcin Dowgiałlo)

13 stycznia wieczorem wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach, sędzia Bartosz Szlachta, kierując samochodem osobowym w Bezledach, zjechał na lewy pas drogi i zderzył się z ciężarówką. Wstępne badanie wykazało u sędziego stan nietrzeźwości - poinformował rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Z informacji rzecznika wynika, że w środę wieczorem Bartosz Szlachta jechał autem osobowym w miejscowości Bezledy (woj. warmińsko-mazurskie). Z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym samochodem ciężarowym. Na miejsce wypadku wezwano policję i pogotowie.

Krótko po g. 22 w Bezledach kierujący oplem astrą 45-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 51. Wstępne ustalenia policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, wskazują, że nie upewnił się, że może ten manewr wykonać bezpiecznie i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarówką DAF obywatelowi Federacji Rosyjskiej. W następstwie jego ciężarówka uderzyła w opla. Kierowca astry z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu - mówi asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach w rozmowie z portalem goniecbartoszycki.wm.pl

Sędzia Bartosz Szlachta trafił do szpitala, po czym jego stan gwałtownie się pogorszył. Sędzia nadal jest hospitalizowany w szpitalu. Rzecznik podkreślił, że obaj kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Wstępne wyniki badań wykazały u sędziego stan nietrzeźwości. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

W związku z zaistniałą sytuacją, prezes sądu rejonowego w Bartoszycach w piątek zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego Bartosza Szlachty, do czasu wydania przez właściwy Sąd Dyscyplinarny decyzji o uchyleniu tej przerwy, bądź zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych. Sprawy, które prowadził sędzia Bartosz Szlachta, zostaną przydzielone do rozpoznania pozostałym sędziom sądu rejonowego w Bartoszycach - przekazał rzecznik.

Olgierd Dąbrowski-Żegalski podkreślił, że "prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie i środowisko sędziów zdecydowanie potępia tego rodzaju zachowanie, tj. prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających".

Jeśli potwierdzą się okoliczności związane ze zdarzeniem drogowym z udziałem sędziego, to należy spodziewać się, że czeka go postępowanie karne, a także dyscyplinarne. To drugie może dla niego zakończyć się karą, z których najsurowszą jest usunięcie z zawodu - tłumaczy rzecznik.
Zobacz także: Żona Kalisza prowadziła auto po pijanemu. Spróbowałem jazdy po alkoholu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
Sędzia
2 lata temu
Bartosz Szlachta z Bartoszyc
Albin
2 lata temu
"Z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym samochodem ciężarowym." "wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 51. Wstępne ustalenia policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, wskazują, że nie upewnił się, że może ten manewr wykonać bezpiecznie i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarówką". To w końcu jak było??????
ździś
2 lata temu
Sędziom wolno prowadzić w takim stanie pod warunkiem że nie spowodują wypadku i media się nie dowiedzą.
Państwowpans
2 lata temu
Gdyby nie media to pod dywanik i tyle.
Marionett
2 lata temu
Przecież chroni go immunitet i nie mogli sprawdzać trzeźwości -oj oberwie się policji i lekarzowi ze bez jego zgody pobrali krew -a gdzie ochrona danych osobowych 😁. I tak nic jemu nie zrobią -koledzy wybronią bo to wszystko jest legalna mafia
HOSTYN
2 lata temu
Nagana z wpisem do akt, która się szybko zatrze, a uny tak jak do tej pory bezwzględnie będzie skazywał na więzienie podpitych rowerzystów z polnych dróg...
Gonia
2 lata temu
Nic mu ta chora kasta nie zrobi. Po to walczą w Ojropie, by móc bezkarnie robić wszystko. Kraść i rujnować życie ludzi. Wespół z lekarzami.
Zenada
2 lata temu
Wruci do zdrowie i będzie ok i znowu będzie wymierzal kary haha 😂😁😁
Aro
2 lata temu
Bedzie niewinny,malo tego ,winny bedzie kierowca z Rosji,malo tego,i ze byl pod wplywem
PRAWDA
2 lata temu
KASTA SĘDZIÓW. PRZECIEŻ NIE PIŁ SAM INNI KTÓRZY Z NIM PILI NIE ZOSTALI ZATRZYMANI BO POJECHALI W INNĄ STRONĘ I NIE SPOWODOWALI WYPADKU?????
Gerwazy
2 lata temu
Nie wierzę!!! Aston Martin, Veyron, Bentley. Ale astra? Co za skromność
DAMY RADE
2 lata temu
No to KASTA zwierajcie szeregi.Potrzebna pomoc
Piksla 51
2 lata temu
Mój Boże, hospitalizowali go w szpitalu,to jest nieludzkie !!! Potwory, nie ludzie.
F.Timmermans
2 lata temu
Świat upada! Kto im dał prawo sprawdzać stan trzeźwości członka nadzwyczajnejnkasty? Przecież to jest atak na niezawisłość sądów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić