Wielka awaria w TVP. Nie działały m.in. TVP VOD i strona TVP Info
Telewizja Polska od rana zmaga się z problemami technicznymi - donosił serwis Wiertualne Media. Nie działały serwisy TVP VOD, strona tvp.info, a także internetowy przekaz stacji TVP Info. Obecnie wszystkie usługi TVP działają już bez zakłóceń.
Najważniejsze informacje
- Po godz. 9:00 przestały działać TVP VOD, tvp.info i stream TVP Info w internecie.
- Emisja TVP Info w naziemnej, kablowej i satelitarnej trwa, ale z inną ramówką.
- Nieoficjalnie: przyczyną ma być awaria infrastruktury internetowej w Telewizji Polskiej.
Problemy pojawiły się w sobotę po godz. 9:00 i dotknęły kluczowych usług online Telewizji Polskiej. Jak podawał serwis Wirtualne Media, użytkownicy nie mogli uruchomić treści w serwisie TVP VOD ani wejść na stronę tvp.info. Także przekaz TVP Info w internecie został przerwany, co najmocniej odczuli widzowie śledzący kanał w sieci.
Problemy, jakie dotknęły serwis TVP VOD, nie pozwalały na odtwarzanie programów, seriali ani oglądanie transmisji na żywo. Po wyborze pozycji pojawiał się komunikat o błędzie. Strona tvp.info również nie ładowała się poprawnie, co ograniczało dostęp do bieżących informacji. Jednocześnie nadawca utrzymywał przez cały czas emisję telewizyjną w tradycyjnych sieciach.
Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 07.01
Stream TVP Info urwany po 9:21
Na platformie YouTube przekaz na żywo TVP Info skończył się o godz. 9:21. Przez kilka godzin transmisja nie była kontynuowana w internecie. Widzowie, którzy korzystali wyłącznie z odbioru online, stracili dostęp do programu, choć kanał działał na multipleksie naziemnym, w sieciach kablowych i na satelicie. Teraz już transmisja prowadzona jest bez zakłóceń.
Nadawca wprowadził zmiany programowe na antenie TVP Info, co miało zminimalizować skutki utrudnień. Nieoficjalnie Wiertualne Media wskazywały, że źródłem problemów była awaria infrastruktury internetowej w Telewizji Polskiej, co tłumaczy jednoczesne kłopoty strony internetowej, VOD i streamu live TVP Info.
Użytkownicy przez dłuższy czas raportowali o błędach podczas prób odtworzenia materiałów w TVP VOD i wejścia na tvp.info. Obecnie wszystkie usługi TVP działają bez zakłóceń.
Źródło: wirtualnemedia.pl